Reklama [góra]

„Dzieci w tej wodzie nawet nie chcą się myć”


Pomimo tego, że płacą, z kranów w domach leci często brudna woda, i choć mamy XXI wiek, mieszkańcy Stołecznej w gminie Trzcińsko-Zdrój borykają się z problemem, który już dawno powinien zostać rozwiązany. 

Od kilku lat mamy problem z wodą w miejscowości Stołeczna. Sanepid jest powiadamiany bez przerwy, a zarządca pomimo zgłoszeń nic z tym nie robi. Od 10 lat, odkąd tu mieszkam, jest ten problem i teraz również zgłosiłam to do sanepidu. Na chwilę obecną już wiem, że woda jest zanieczyszczona. Decyzja będzie wydana w poniedziałek. Mam dzieci, które w tej wodzie nawet nie chcą się myć, jak widzą ten kolor. Cała wioska narzeka, ale nic z tym nie robią. Nic w domu nie można zrobić, a płacić trzeba... – napisała do nas Pani Edyta.

Zarządcą wodociągu jest lokalna spółdzielnia mieszkaniowa. Korzysta z niego ponad 500 mieszkańców. W ostatnich latach kilkakrotnie dochodziło do sytuacji, gdy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie wydawała zakaz spożywania wody. Tym razem problemy tłumaczy się pękniętą rurą. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.