Reklama [góra]

Festyn Rodzinny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowejW Szkole Podstawowej w Góralicach odbył się Festyn Rodzinny, w trakcie którego można było poczuć atmosferę radosnego święta. Przyszli wszyscy przyjaźnie postrzegający tę placówkę.

Na początku głos zabrali dyrektor szkoły, Ireneusz Nabywaniec, oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Elwira Juwa, którzy przywitali zaproszonych gości: zgromadzonych uczniów oraz ich rodziców, a także przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju, zastępcę burmistrza, Emiliana Osetka.

Kolejne chwile należały do występu teatralnego naszych nauczycieli, którzy w sposób bardzo humorystyczny przedstawili wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Było to ogromne zaskoczenie połączone z radością. Trzeba przyznać, że nauczyciele w roli aktorów wypadli znakomicie – takie opinie słyszalne były po ich prezentacji.

Zaraz po nauczycielach głos przejęli najmłodsi uczniowie klas 1-3, którzy wierszem i piosenką podziękowali rodzicom za trud włożony w ich wychowanie, za miłość, troskę. Następnie Hania Osetek oraz Agnieszka Majcher zaprezentowały utwory porywające serca wszystkich słuchających.

By dodać sobie energii, można było posilić się kiełbasą z grilla lub spróbować pysznych ciast pieczonych przez niezawodne mamy. Świetną rozrywką (niezależnie od wieku!) okazała się loteria fantowa. Każdemu losującemu towarzyszył dreszczyk emocji – w końcu nie wiadomo było, na co można trafić… Tuż obok loterii fantowej ustawiała się kolejka do „Studia Tatuażu”. Naklejane tatuaże chciał mieć niemal każdy. Dla fanów rękodzieła ustawiono kiermasz z pracami uczniowskimi. Bardzo miłą niespodzianką okazały się pokazy Policji oraz Straży Pożarnej.

Tuż po spotkaniu na piętrze szkoły goście zostali zaproszeni na plac apelowy, na którym odbywały się konkurencje skierowane do młodszych oraz starszych. Jak co roku hitem okazała się "Jaka to melodia?", polegająca na odgadywaniu melodii nuconych przez uczennice. Zwycięzcą został Emilian Osetek. Młodsi brali udział w konkurencjach sportowych czy przyglądali się pokazowi baniek mydlanych.

Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Marka Kotańskiego w Góralicach serdeczne podziękowania kierują do sponsorów: pana Jacka Białki, pana Bogdana Gębali (Piekarnia Trzcińsko-Zdrój), państwa Żanety i Dariusza Kosterów, Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz do rodziców, którzy upiekli przepyszne ciasta.

Wielkie podziękowania składamy również na ręce uczniów, którzy z wielkim sercem zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie festynu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.