Kacper Chrostowski najlepszy w Ostrowie Wielkopolskim

Aż 11 zawodników z Klubu Motorowego Chojna 3 czerwca w Ostrowie Wlkp. broniło tytułu wicelidera Strefy podczas 4 rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.

W bardzo emocjonujących wyścigach nasi zawodnicy zdobyli trzy puchary (dwa razy złoto i raz srebro) i utrzymali 2. miejsce w klasyfikacji klubowej.

W klasie MX 85 bezkonkurencyjny okazał się Kacper Chrostowski, który wygrał dwa wyścigi, nie dając szans swoim kolegom na nawiązanie jakiejkolwiek walki. W pierwszym wyścigu drugi zawodnik wjechał na metę prawie minutę później niż Kacper, a w kolejnym ponad pół minuty. W tej samej klasie Jakub Szymański zajął 5. miejsce. Po 4 rundach Kacper jest pierwszy, a Kuba czwarty.

W klasie MX 2 kolejne zwycięstwo Lubomira Sobola po wygranym pierwszym wyścigu, w następnym natomiast cały czas jechał na drugiej pozycji, żeby brawurowym atakiem na przedostatnim wirażu przed metą wyprzedzić zawodnika gospodarzy. W tej klasie bardzo dobrze spisał się również Paweł Stachera, zajmując 6. miejsce. Grzegorz Ratajczak zajął miejsce 34.

Kolejny puchar zdobył Kamil Wolicki w Klasie MX Quad. Walcząc z czołówką polskich quadowców, zdobył 2. lokatę i w klasyfikacji generalnej po 4 rundach jest trzeci. W klasie MX Junior Jakub Łotowski zajął 11. a Paweł Zarzecki 13. miejsce. W klasie MX Masters Dawid Orzechowski zajął 18. miejsce (po 4 rundach 10.).

W klasie najmocniejszych motocykli MX 1 Paweł Adamczyk zajął 7., a Krzysztof Perużyński 14. miejsce (po 4 rundach Paweł jest 6., a Krzysiek 12.). Kolejna, 5. runda MSPZM już 16 i 17 czerwca w Głogowie.