Reklama [góra]

Lekcje historii dla uczniów z Gryfina

Licealiści z województwa zachodniopomorskiego wezmą udział w wyjazdowych lekcjach organizowanych przez Centrum Dialogu Przełomy oraz Urząd Marszałkowski. 

Pierwsze spotkanie z niełatwą historią odbędzie się 8 czerwca w nazistowskim obozie koncentracyjnym dla kobiet usytuowanym w wiosce Ravensbrück. Celem wyjazdowych lekcji jest podniesienie świadomości historycznej młodzieży oraz przybliżenie im powojennej historii. 

Spotkania stanowią też dobre uzupełnienie szkolnych zajęć, ponieważ uczniom towarzyszyć będą edukatorki Centrum Dialogu Przełomy, które wcześniej omówią z nauczycielami sposób przygotowania uczniów do udziału w lekcji. Młodzież odda hołd ofiarom totalitaryzmu, składając kwiaty i wieńce.

W lekcji wezmą udział uczniowie ze Szczecina z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 im. M. Kopernika i VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Olimpijczyków Polskich oraz z Gryfina z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Druga lekcja historii odbędzie się 21 czerwca br. Uczniowie odwiedzą wtedy Miejsce Pamięci i Muzeum w Sachsenhausen, gdzie w latach 1936-1945 znajdował się obóz koncentracyjny. Kolejna odbędzie się w Berlinie. 

W stolicy Niemiec zaplanowano wizyty w Muzeum Topografii Terroru, Muzeum Stasi oraz Miejscu Pamięci Narodowej Berlin-Hohenschönhausen. W ramach projektu odbędzie się też jeden wyjazd dla seniorów do pałacu Cecillienhof w Poczdamie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.