Reklama [góra]

Oddano hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej


W niedzielę 10 czerwca w Dębnie odsłonięto kamień z tablicą upamiętniającą tragiczny lot polskiej delegacji z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. 

W uroczystościach udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy Powiatu Myśliborskiego oraz przedstawiciele stowarzyszeń, nie zabrakło również młodzieży.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W homilii ks. Henryk Łącki przypominał, że katastrofa smoleńska jest nie tylko tragedią rodzin ofiar, lecz także całego narodu. 

Następnie wierni przeszli ulicami Dębna na Promenadę Pamięci, gdzie stanął kamień upamiętniający ofiary tragicznego lotu do Smoleńska. Odśpiewano hymn państwowy i odczytano nazwiska dziewięćdziesięciu sześciu ofiar.

Z inicjatywą uczczenia pamięci uczestników tragicznego lotu wyszli radni Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł poparła również Rada Miejska w Dębnie. Obelisk odsłonił Poseł RP Leszek Dobrzyński wraz ze Starostą Myśliborskim Danutą Patkowską oraz Burmistrzem Dębna Piotrem Downarem.

Pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej jest obowiązkiem każdego Polaka. Złożono hołd tym, którzy wówczas zginęli. Dziękując za ich oddanie Ojczyźnie, zapewniamy również o naszej pamięci o nich.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.