Reklama [góra]

Przed nami Pol'and'Rock Festival 2018 [foto] [video] [statystyki]


Przed nami Pol'and'Rock Festival  największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych.

Jego tegoroczna edycja zaplanowana jest na 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Na kilku scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Kto wystąpi na tegorocznym Pol'and'Rock Festival?

Duża scena: 
  • Judas Priest, In Flames, Soulfly, Goo Goo Dolls, You Me At Six, Frank Carter & The Rattlesnakes, Gojira, Arch Enemy, Alestorm, Dubioza Kolektiv, Balkan Beat Box, Alpha Blondy, Lao Che, Booze and Glory, The Inspector Cluzo, Wojtek Mazolewski Chaos Pełen Idei, Hunter, Hentai Corporation.
Mała scena: 
  • Blues Pills, Big Mountain, Extrema, Krzysztof Zalewski, Big Cyc, Koniec Świata, Bethel, Pablopavo, Na Górze, YB, Death by Chocolate, Laboratorium, Dreamheart, Metka, PPNOU, Seventh Passion, Sematam, Apey & the Pea, Vile Assembly, Łydka Grubasa, Curcuma.
Nocne ASP:
  • Tides From Nebula, Czesław Śpiewa Solo Act, P. Unity, Tomasz Chyła Quintet, Laboratorium, Bibobit, Teatr 6. Piętro  Polityka, Pokaz filmu | Jerzy Górski, Stand-up na ASP.

Viva Kultura:
  • Moron, Sobotni Rosół, Cała Góra Barwników, Chorzy, Warbell, The Unguided, Iraas Band, Snowblind, Trassexdisco, Tester Gier, Farben Lehre (akustycznie), Tymek, Kapela ze Wsi Warszawa, The Bastard, Djangos, Defekt Muzgó, Blade Loki, Prawda, The Analogs, Farben Lehre, Bubliczki, Damian Syjonfam, De Łindows, Babaji, The Pajx, Jafia.
Strefa Lecha:
  • Zenek, St. James Hotel, Wszyscy Byliśmy Harcerzami, Two Timer.

To nie koniec atrakcji!

Pojawi się wielu gości, m.in. Dorota Wellman, osoba znana przed wszystkim z programów stacji TVN Style. Laureatka licznych nagród – Wiktory w kategorii Prezenter Telewizyjny w 2010 roku, InicjaTOR 2015 (MediaTory), Europejska Nagroda Tolerancji 2014 i wiele innych. Według rankingów „Gazety Wyborczej” i „Wprost” jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach.

Chris Niedenthal – pracował zawsze jako tzw. „wolny strzelec”; na początku lat 80. współpracował z amerykańskim tygodnikiem „Newsweek”, a od 1985 roku jako fotograf kontraktowy dla „TIME Magazine”. Dla tego czasopisma robił reportaże w całej wschodniej i centralnej Europie, Związku Radzieckim i na Bałkanach. Przez kilka lat współpracował również z niemieckim tygodnikiem „Der Spiegel”. Był świadkiem powstania wolnego związku zawodowego „Solidarność” podczas strajku w stoczni im. Lenina w Gdańsku w 1980 roku, jak również wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w grudniu 1981, później dokumentował upadek komunizmu w 1989 roku.

Również z cyklu tej samej imprezy odbędą się występy stand-up w wykonaniu m.in. Mariusza Kałamagi, Rafała „Rutka” Rutkowskiego i Tomasza „Borasa” Borkowskiego. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. 

Jak co roku zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego. Realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.


Bezpieczeństwo podczas  Pol'and'Rock Festival 

Do Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wpłynęła druga pozytywna opinia dotycząca bezpieczeństwa na organizowanym przez WOŚP Festiwalu Pol’and’Rock 2018. 

Wystosował ją Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wielkopolskim. Przesłany dokument mówi nie tylko o zapewnieniu wymagań higieniczno-sanitarnych dla uczestników imprez masowych, ale również dla osób przebywających na całym terenie i zapleczu Pol’and’Rock – na polu namiotowym, w strefach sponsorskich, w strefie gastronomicznej czy korzystających pomocy zabezpieczenia medycznego. 

W wielostronicowym uzasadnieniu dużo uwagi poświęcono zapewnieniu czystości na terenie Festiwalu. Jest to docenienie planów realizacji w czasie tegorocznej edycji wydarzania akcji „Zaraz Będzie Czysto". W jej efekcie po raz pierwszy na całym terenie Festiwalu powstanie aż 35 punktów zrzutu i segregacji odpadów, ponadto cały obszar objęty będzie działaniami edukacyjnymi i uświadamiającymi.


 Bardzo liczymy na uczestników Pol’and’Rock Festival – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. – Wśród uczestników rozdysponujemy kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci i zorganizujemy punkty, do których będzie łatwy dostęp i gdzie będzie można odnosić śmieci. Po terenie Pol’and’Rocku będzie poruszał się także specjalny pojazd, który będzie informować o możliwości składowania odpadów. A te będą w czasie imprezy na bieżąco wywożone, sortowane i poddawane recyklingowi w maksymalnym stopniu. Hasło eko-festiwal" w odniesieniu do naszego Pol’and’Rocka jest jak najbardziej aktualne. 


– Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na mocy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zwróciła się do najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, takich jak szpital będący lokalnym dysponentem zespołów ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, czy inspektorat sanitarny, z prośbą o wydanie opinii na temat przygotowanego planu zabezpieczenia imprez. Opinie te są niezbędne do uzyskania zgody na przeprowadzenie imprez.


Pierwsza pozytywna opinia dotyczyła zabezpieczenia medycznego. Dziś Fundacja otrzymała drugą, mówiącą o zabezpieczeniu sanitarnym wydarzenia.

 Bezpieczeństwo uczestników Festiwalu to dla nas absolutnie najważniejszy element prac przygotowawczych do imprezy – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Festiwalu Pol’and’Rock. – A także największa pozycja w budżecie. Plan zabezpieczenia to tak naprawdę bardzo obszerny dokument, który zawiera sumę 23 lat doświadczeń w organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Wielokrotnie w ciągu tych lat słyszeliśmy i czytaliśmy, że jest to również „najbezpieczniejszy festiwal”, co jest dla nas docenieniem wszystkich starań w przygotowaniu imprezy. Teraz czekamy na pozostałe opinie i mamy nadzieję, że tym razem nikt, kto nie zna tego Festiwalu, nie narzuci konieczności nadania statusu imprez o podwyższonym ryzyku. Pod dwuletnich doświadczeniach wiemy, że byłoby to oderwaniem od rzeczywistości. 


W tym miejscu warto przypomnieć statystyki z ostatniego roku. Policja odnotowała 153 przestępstwa:

97 przypadków posiadania środków odurzających; 34 kradzieże, m.in. dokumentów, telefonów i innego mienia, głównie z namiotów uczestników; 1 gwałt; 1 usiłowanie gwałtu; 1 ciężkie uszkodzenie ciała (sprawca już został tymczasowo aresztowany); 1 nieumyślne uszkodzenie ciała; 1 rozbój; 2 zgłoszenia o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego; 1 naruszenie przestrzeni powietrznej; 6 nietrzeźwych kierowców; 1 naruszenie nietykalności cielesnej służby organizatora.

Odnotowano 367 wykroczeń, w tym najwięcej: 127 przypadków spożywania alkoholu w miejscu zabronionym; 80 z kategorii ruchu drogowego; 48 przypadków zaśmiecania; 18 przypadków używania słów obelżywych; 9 kradzieży sklepowych. 

Policjanci zatrzymali 118 osób. Według szacunków w finałowych koncertach udział wzięło 250 tys. osób. Do Kostrzyna nad Odrą przyjechało 296 pociągów specjalnych, rejsowych i międzynarodowych, którymi przybyło ok. 67, 5 tys. uczestników

Tak było rok temu!

Setki tysięcy ludzi bawiło się na 23. Przystanku Woodstock, który w czwartek rozpoczął się w Kostrzynie nad Odrą. Byli tam również nasi reporterzy: Cezary Kujawski i Przemysław Kaweński.  


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.