Reklama [góra]

Zaproszenie na Dzień Zabytków w Chojnie


16 czerwca odbędzie się w Chojnie Dzień Zabytków. Impreza stanowi finał realizowanego od października 2017 r. projektu „Dotknij gotyku”. 

Dzień Zabytków jest imprezą adresowaną do mieszkańców miasta i gminy Chojna w różnym wieku. Poprzez najróżniejsze działania w przestrzeni miejskiej, a szczególnie – w obrębie gotyckich zabytków, pragniemy zwrócić ich uwagę na skarby, które mają w swoim mieście, a których często nie dostrzegają. Wydarzenie będzie miało charakter festynu zaplanowanego na 16 czerwca 2018. Jego uczestnicy będą nie tylko widzami, ale będą mieli okazję „dotknąć gotyku” poprzez aktywne wykonanie zadań i zabaw przygotowanych przez organizatorów. Poszczególne stanowiska i działania usytuowane będą w przestrzeni między kościołem Mariackim a gotyckim ratuszem, będącym siedzibą Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita”, a współorganizatorami są Centrum Kultury w Chojnie oraz Fundacja Kościół Mariacki. Więcej informacji oraz program wydarzenia znajdą Państwo w załącznikach.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Gryfinie oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Seniorzy w akcji”, realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

Serdecznie zapraszamy!Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.