Reklama [góra]

Zbliżają się Dni Cedyni 2018!


Zapraszamy 21-24 czerwca do Cedyni na święto miasta. Czekać będzie na Państwa mnóstwo atrakcji dla całych rodzin – zarówno dla oka, jak i dla ducha.  nas także podróż w czasie, gdyż Wielki Książę Polan Mieszko I wzywa mężnych i chrobrych wojów, by w stanęli z nim ramię w ramię przeciw wojskom margrabiego Hodona na polach Cedyni… 

W ramach imprezy odbędą się koncerty takich wykonawców jak B-Qll, Kubas, Endrju, Coolers, Michał Gielniak i The Best Off – covery największych światowych przebojów już w sobotę od godziny 18.30. Na najmłodszych czekają dmuchane zamki, animacje, malowanie buziek i wiele innych. W trakcie trwania Dni Cedyni odbędzie się również uroczyste otwarcie I Festiwalu Rzeźb. 

Tegoroczne Dni Cedyni 2018 objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Imprezą towarzyszącą będzie I Piknik Paralotniowy na Dzikim Zachodzie Polski w dniach 22-24 czerwca na polanie pod Górą Czcibora. Dodatkowo niecodziennym wydarzeniem będzie obecność Radia Szczecin, które w sobotę 23 czerwca poprowadzi audycję na żywo z imprezy. 

To nie koniec atrakcji – od 22 do 24 czerwca 2018 r. pod Górą Czcibora odbędą się Cedyńskie Spotkania z Historią. Jest to otwarty piknik historyczny, który odbywa się od 1998 roku na polanie pod Górą Czcibora opodal historycznej Cedyni. Jak co roku kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie inscenizacja pierwszego historycznego zwycięstwa oręża polskiego z 24 czerwca 972 roku. Bitwie towarzyszyć będą pokazy dawnych rzemiosł, życia codziennego we wczesnym średniowieczu, prezentacje muzeów i stowarzyszeń historycznych.

Święto naszego miasta stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z historią naszych przodków. Rekonstrukcja wioski z epoki wczesnego średniowiecza pozwoli nam poznać ich życie, zawody, jakimi się trudnili, przyjrzeć się ich strojom czy też wsłuchać się w dźwięki średniowiecznej muzyki. Można będzie nie tylko oglądać i podpytywać rzemieślników o tajniki ich zawodów, ale i spróbować swoich sił, m.in. w filcowaniu, robieniu kolorowych krajek, garncarstwie, przędzeniu oraz spróbować potraw naszych przodków. Najmłodsi doświadczą jak bawiły się dzieci tysiąc lat temu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na te kilka dni wspaniałej zabawy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.