Reklama [góra]

Bezpieczeństwo priorytetem dla gminy i OSP [foto]


Wyposażenie i urządzenia ratownicze, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, zakupione zostaną przez trzy OSP z gminy Stare Czarnowo. 

Stanie się tak dzięki dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie podpisano 24 lipca umowy na doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Było to możliwe dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 Jak istotną rolę w systemie zarządzania gminnym bezpieczeństwem odgrywają strażacy-ochotnicy nikomu wyjaśniać nie trzeba. Ich ciężka praca i zaangażowanie są naszą wspólną, wielką wartością  powiedział zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Dofinansowanie trafiło do trzech zastępów OSP z gminy Stare Czarnowo: OSP Kołbacz, OSP Stare Czarnowo i OSP Żelewo.

W ramach dotacji zakupione zostaną torby R1 z wyposażeniem, defibrylatory, detektory wielo- lub jednogazowe, detektor napięcia, bosak dielektryczny i latarki akumulatorowe.

 Już od kilku lat dokładamy wszelkich starań, aby strażacy z jednostek OSP mogli pełnić swoją służbę w jak najlepszych warunkach, a uczestnicząc w akcjach ratunkowych mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i samochody  podsumował komendant gminny OSP Dariusz Olszewski. 

Wartość dotacji wyniesie prawie 30 tys. zł, z czego wkład własny to 300 zł. Na terenie gminy Stare Czarnowo działają 4 OSP. To jednostki z Kołbacza, Starego Czarnowa, Żelewa i Żelisławca. Na ich działalność z gminnego budżetu przeznaczono w 2018 roku 250 tys. zł.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.