Do pokonania było 58 km w upale i kurzu

W minioną sobotę odbyła się 13. edycja Maratonu MTB Dookoła Jeziora Miedwie. Kolarze mieli do pokonania trasę o długości 58 kilometrów w okolicach Stargardu Szczecińskiego.

Na starcie stanęło blisko 800 zawodników. Najszybciej na mecie pojawił się Paweł Piotrowicz z czasem 1:40:14. Na 7. miejscu w „Open” dojechał Filip Hasse z Gryfina (1:40:43).

Stargardzki maraton to również Mistrzostwa Polski Strażaków w MTB, klasyfikację wygrał Paweł Mrózek z Rybnika (czas: 1:40:46). 8. miejsce zajął Wojciech Greguła z Chojny (1:42:45). Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie reprezentowali jeszcze Mirosław Podolak (2:15:33), Krzysztof Bluj (2:15:55) i Jacek Rudziński (2:30:59).

Tradycyjnie sprawdziliśmy również wyniki innych zawodników z powiatu gryfińskiego.