Reklama [góra]

Kto „rozsmakował się” w Moryniu? [foto]


Inaugurująca wakacje coroczna impreza, w tym roku pn. „Rozsmakuj się w Moryniu – Kultura, Sport, Kulinaria”, miała charakter dwudniowego festynu.

Było dużo sportu (rowerowe show z akrobacjami, wyścig składaków, rowerowa sztafeta rodzinna), pokazy gotowania ze znanym prezenterem z programu „Europa da się lubić” – Kevinem Aistonem (można było skosztować potraw z moryńskiej sielawy: zupę rybną, sielawę z żurawiną czy sielawę z kaszą).

W piątkowym, plenerowym kinie odbyła się projekcja filmu pt. „Najlepszy”, przedstawiająca Jerzego Górskiego – człowieka o niezwykłym życiorysie, mistrza świata w podwójnym Ironmanie z 1990, organizatora wielu zawodów triathlonowych.

I wreszcie w sobotni wieczór gwiazdą sceny był Kabaret Nowaki, który zgromadził tłumy na moryńskiej plaży, a zaprezentowane przez grupę znane i premierowe skecze rozbawiły publiczność do łez. W odsłonie muzycznej zaprezentowali się lokalni artyści oraz zaproszeni goście, m.in. wokalistki z Pracowni Wokalnej Aleksandry Bałachowskiej w Chojnie Wanesa Adamska i Martyna Bartosewicz, zespoły młodzieżowe z Kostrzyna The Little Six i Black Birds, wokalistki z MOK w Moryniu: Zuzanna Szeremeta, Julia Makówka, Zosia Płowik, Agata Kwiecień, Hania i Maja Wołodźko, Marysia Kędzierska oraz zespoły „Wesołe Nutki” i „Stokrotki”, a także Zuzanna Maranda i zespół „Nastroje” z Morynia. Zabawę poprowadził DJ Lokus ze Szczecina. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Za pomoc organizacyjną składamy podziękowania „Pensjonatowi pod Lipami” oraz restauracji „Viktoria na plaży”, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy i Starym Objezierzu. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Sławomira Jaska za ogromne zaangażowanie w przygotowanie zawodów sportowych.

Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, współorganizatorem Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu oraz p. Sławomir Szpejna, którym serdecznie dziękujemy.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.