Reklama [góra]

Klub może stracić licencję z powodu braku szatni. Budowę obiektu obiecała gmina [foto] [video]Wylali fundament i doprowadzili wodę  na tym etapie jak dotąd zakończyły się prace nad obiecaną szatnią dla klubu piłkarskiego w Piasecznie w gminie Trzcińsko-Zdrój.

W kwietniu zeszłego roku na łamach naszego portalu ukazał się artykuł traktujący o braku odpowiedniego obiektu dla sportowców  Piłkarze chcą przygotowywać się w normalnych warunkach

W rozmowie z naszym dziennikarzem zastępca burmistrza gminy Trzcińsko-Zdrój Emilian Osetek powiedział:  Być może to nam się to uda i mam pewność, że tak to się stanie. Niestety do tej pory nie ma budynku, a realizacja zadania, jak oficjalnie dowiadujemy się z nadesłanego do nas pisma, uzależniona jest od posiadanych środków finansowych w budżecie.


Barak, który w obecnej chwili funkcjonuje jako szatnia dla klubu, został tutaj przywieziony w 2003 r. Wcześniej mieścił się w nim sklep. Rok temu Emilian Osetek informował nas, że w 2015 r. zostały sfinalizowane prace związane z zaprojektowaniem nowej szatni dla klubu. Dokumentacja czeka na realizację, a jedyną przeszkodą jest brak funduszy. Nowy obiekt w Piasecznie to koszt ok 180 tysięcy zł. Takie środki będzie można pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki  dofinansowanie to 50% wartości inwestycji.

Jak sprawy wyglądają na chwilę obecną? Wylany został fundament oraz została doprowadzona woda. Koszt kolejnego etapu, tj. 70 tys. zł, został już wprowadzony do budżetu gminy na rok 2018. Gmina boryka się jednak z problemami finansowymi. 


 Gmina dąży do tego, aby powstała szatnia w Piasecznie dla zawodników klubu – odpowiada Emilian Osetek, zastępca burmistrza gminy Trzcińsko-Zdrój. Składane przez trzciński magistrat wnioski o dofinansowanie nie uzyskały jak na razie akceptacji. 

 (...) czy gmina złożyła wniosek i pozyskała środki z zewnątrz, tj. z programu "Sportowa Polska  Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej"? Odpowiedź brzmi: nie. Powodem tego jest wykluczenie z programu zadań o minimalnej wartości wydatków kwalifikowanych poniżej 300 tys. zł.  czytamy w nadesłanym piśmie.  (...) Informuję jednocześnie, że Gmina Trzcińsko-Zdrój w 2018 r. złożyła wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z programu Województwa Zachodniopomorskiego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Wnioskowana kwota to 20 tys. zł. Projekt nie uzyskał wsparcia.


Jednak nie wszystko stracone. Jak zapowiadają władze gminy, zadanie to będzie wykonywane etapowo, w zależności od możliwości finansowych.Klub może stracić licencję...

Brak szatni ciągnie za sobą jeden główny, duży problem. Władze klubu martwią się, że w tych czasach brak szatni może wpłynąć negatywnie na weryfikację boiska przez ZZPN.  Klub może nie dostać licencji na przyszły sezon  tłumaczy nam prezes Piasta Lilianna Woniakowska W czerwcu skończyła się licencja klubowa i od rundy jesiennej musimy mieć nowa licencję oraz weryfikację boiska. Niestety przy braku zaplecza dalsze rozgrywki stoją pod znakiem zapytania. W takich warunkach jakie obecnie posiadamy jest nam wstyd przyjmować sędziów oraz drużyny przeciwne.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.