Kolarze rywalizowali w Krzeszycach [foto]

Siódmy etap Zachodniej Ligi MTB odbył się w niedzielę 22 lipca w Krzeszycach (województwo lubuskie). Na trzech dystansach wystartowało ponad 200 zawodników.

Dystans „mega” o długości 54 kilometrów wygrał Marco Hantschel z czasem 2:02:04. Jedynym zawodnikiem z powiatu gryfińskiego, który ścigał się na najdłuższej trasie był Paweł Sławiński z Bike Team Chojna (do tej pory jeżdżący na trasach kategorii „mini”). Wyścig zakończył na 51. miejscu w klasyfikacji open.

Liczący 27 kilometrów wyścig „mini” wygrał Rafał Nita z czasem 1:01:15. Bardzo dobry czas wykręcił Tomasz Dobrosielski z Gryfina, który zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na podium znalazł się również Jan Kozłowski (na zdjęciu u góry) z Bike Team Chojna (2. miejsce w kategorii M6A).

Na najkrótszym dystansie o długości 12 kilometrów rywalizowały pary dorosły + dziecko. W kategorii P1 na 2. miejscu podium znalazł się Grzegorz Korczyński i Ola Kubicka z UKS Energetyk Gryfino. W tej samej kategorii ścigali się Igor Kujawski i Agnieszka Kujawska z Bike Team Chojna, a w wyścigu P2 8. miejsce zajęli Katarzyna Sławińska i Karol Sławiński

Kolejne zawody w ramach Zachodniej Ligi MTB odbędą się 5 sierpnia w Santoku k. Gorzowa Wielkopolskiego. Do zakończenia kolarskich zmagań pozostało pięć wyścigów.