Reklama [góra]

Oddali awans innej drużynie, jednak regulamin rozgrywek jest bezlitosny


Początek historii z awansami do A-klasy rozpoczyna się na koniec sezonu 2017/2018. Wówczas grę w wyższej lidze zapewniła sobie Polonia Gryfino.

Zespół z Gryfina ostatecznie odmówił przyjęcia awansu ze względów finasowo-kadrowych. Ciąg dalszy historii znajduje się w Babinku. Tam rezerwy Ogniwa również nie były zainteresowane przejściem do innej ligi.

Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła Sekwoja Brwice. Oznaczało to teoretycznie miejsce w A-klasie, jednak w grę wszedł regulamin rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2017/2018 rok. W dziale awanse i spadki czytamy:

W rozgrywkach klasy A miejsce pierwsze uzyskają awans do klasy Okręgowej Północ lub Południe. W rozgrywkach klasy B pierwsze miejsca uzyskają awans do klasy A. W przypadku powstania dodatkowych miejsc w klasie A po uwzględnieniu awansu mistrzów klas B oraz spadku drużyn z klas A, awans uzyska/ją drużyna/y, które zajmą 2 miejsca w swoich grupach z największą średnią liczbą punktów/mecz z całego sezonu.

Finisz sagi w sprawie awansu kończy się niemal na starcie sezonu 2018/2019. Wszystkie wymienione drużyny spotkają się ponownie w tej samej grupie. Po reorganizacji ligi w C-klasie.

Pierwsze mecze C-klasy odbędą się 1 września.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.