Reklama [góra]

Już wkrótce nad jeziorem w Moryniu pojawią się nowe modele prehistorycznych zwierząt


Jeszcze w tym roku Aleję Gwiazd Plejstocenu w Moryniu wzbogacą modele wszystkich zwierząt epoki lodowcowej, których tropy zostały „odciśnięte” na wbudowanych w promenadę tablicach z brązu.

Dwa ostatnie modele zwierząt epoki lodowcowej staną przy promenadzie w ramach realizacji projektu pt. „Promocja regionu poprzez rozwój i promocję Geoparku – Kraina polodowcowa nad Odrą”.

Projekt, który obejmuje również wydanie gry memory z kartami prezentującymi najważniejsze atrakcje Geoparku i mapy turystycznej oraz zorganizowanie I Turnieju Gry Memory dla dzieci i młodzieży szkolnej, realizowany jest w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

4 lipca 2018 r. umowę o przyznaniu pomocy w wysokości 45.592,00 zł podpisali Burmistrz Morynia Józef Piątek oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Koszt realizacji projektu wynosi 75.424,00 zł. Zakończenie projektu zaplanowano na wrzesień bieżącego roku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.