Reklama [góra]

Prawie cały zarząd podał się do dymisji. Duże kłopoty niedawnego IV-ligowca


Nowy piłkarski sezon 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami, nie wszędzie jednak piłkarze i kibice mogą skupić się na przygotowaniach. W Myśliborzu po problemach kadrowych pojawił się zupełnie nowy kłopot – do dymisji podała się zdecydowana większość członków zarządu. 

Klub w ostatnich dniach wydał specjalny komunikat skierowany do kibiców oraz zawodników. Informacja została opublikowana za pośrednictwem portalu społecznościowego. Brzmi ona następująco:

W dniu 12.07.2018 r. niżej wymienieni członkowie zarządu Arszeluk Krzysztof, Drzewiecki Zdzisław, Kwapis Paweł, Małowiecki Łukasz i Pakiet Przemysław złożyli rezygnację z pełnionych funkcji na ręce prezesa klubu MKS Osadnik Myślibórz.


Powodem naszej rezygnacji jest od dłuższego czasu niemożność porozumienia z prezesem klubu. Przez wiele lat tolerowaliśmy niezrozumiałe postępowanie prezesa w wielu sprawach związanych z klubem, ponieważ chcieliśmy, aby klub funkcjonował jak najlepiej. Po wielu rozmowach, w których pięciu członków zarządu szło w jedną stronę, a tylko prezes zawsze w przeciwną, czarę goryczy przelało zniweczenie przez prezesa działań zarządu w sprawie nowego trenera, czego efektem jest dalszy brak trenera pierwszego zespołu i realna groźba nie przystąpienia do rozgrywek. Możliwe jest nasze dalsze działanie, ale jedynie w przypadku, gdy w klubie nie będzie prezesa.


W związku z tym prezes Osadnika Ryszard Baranowicz planuje zwołać na 30 lipca walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu, które wybrałoby nowe władze MKS Osadnik.


Bez względu na to treningi odbywają się regularnie, a prowadzi je Dariusz Sawicki, który jak sam nam przekazał jest trenerem tymczasowym i ma za zadanie jak najlepiej przygotować zawodników do sezonu pod względem fizycznym.

Pod treścią oświadczenia rozpętała się burza. W obustronnych atakach padały negatywne komentarze i liczne zarzuty. Napiętą sytuację ma uspokoić walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu, które odbędzie się w poniedziałek 30 lipca.

To z pewnością smutne wieści dla kibiców drużyny, która powstała 1947 r. Jakie będą nadchodzące miesiące zespołu, tego dowiemy się wkrótce.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.