Reklama [góra]

Wybudują nowe mosty graniczne na Odrze?
Zamknięcie drogi po niemieckiej stronie lub też któregoś z mostów na Odrze powoduje duże komplikacje w transporcie drogowym, o czym mogliśmy przekonać się już niejeden raz. Od wielu lat mówi się o tym, że przydałyby się nowe przeprawy drogowe pomiędzy Polską i Niemcami. 

Kilka lat temu mówiło się o nowym moście w okolicach Ognicy (gmina Widuchowa), temat jednak nie doczekał się konkretów. Polski rząd chce do 2024 roku wybudować nowy most w Kostrzynie nad Odrą. O dawnym pomyśle dodatkowej przeprawy w powiecie gryfińskim przypominał w ministerstwie senator Grzegorz Napieralski (na zdjęciu poniżej).

Polityk Platformy Obywatelskiej wystąpił z pytaniem do rządu RP o planowane inwestycje mostowe na Odrze pomiędzy Polską a Niemcami.

Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pisze o dwóch inwestycjach w Kostrzynie nad Odrą i w okolicach Rzepina. Nie udziela on jednak informacji, jakie są planowane kolejne inwestycje. Tymczasem budowane drogi S6, S10 i S3 spowodują większe zainteresowanie tą częścią Polski. 


 Pomorze Zachodnie potrzebuje nowych dróg łączących z Niemcami i to jest w interesach gospodarczych, społecznych i obronnych w interesie Polski. Nowe przeprawy mostowe lub promowe ożywią gospodarczo region, okolice Boleszkowic, Mieszkowic, Cedyni, Widuchowej i Gryfina – uważa senator RP Napieralski, wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.