Reklama [góra]

Ilu milionerów mieszka w naszym regionie?

Jak to się mawia, pieniądze szczęścia nie dają, ale otwierają przed nami pewne możliwości. Sprawdzamy, ilu milionerów jest w naszym regionie.

Gdy patrzymy na statystyki, to co tysięczny mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego jest milionerem. Dane pochodzą z regionalnych oddziałów Urzędów Skarbowych. Od kilku lat społeczeństwo się bogaci, mamy również koniunkturę i wzrost gospodarczy. 

Urzędnicy skarbówki policzyli zeznania podatkowe mieszkańców Pomorza Zachodniego za 2017 rok. Z danych wynika, że w powiecie gryfińskim jest 18 milionerów, a rok wcześniej było ich jednego mniej. Jeden z mieszkańców naszego regionu zarobił 5,3 miliona złotych.

Więcej krezusów mieszka w sąsiednim powiecie myśliborskim  jest tam 25 osób, których przychody przekroczyły milion złotych (w 2016 roku było ich 17).

 Największą grupą wykazującą przychody/dochody w wysokości powyżej miliona złotych stanowią podatnicy prowadzący działalność gospodarczą rozliczający się na zasadach tzw. podatku liniowego  mówi dla Głosu Szczecińskiego Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej.

Najwięcej milionerów jest tradycyjnie w stolicy naszego województwa, czyli w Szczecinie. Przychód w wysokości ponad 1 miliona złotych odnotowało tam 378 osób. W całym województwie mamy ponad 900 milionerów.

Źródło: plus.gs24.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.