Reklama [góra]

Kontrole policji w regionie – rusza akcja prewencyjna


Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu głównie na drogach ekspresowych i autostradach. Aby zapewnić płynność ruchu na tych odcinkach podczas wyjazdów i powrotów z letniego wypoczynku, od poniedziałku prowadzone na drogach będą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. Tir”. 

Działania prowadzone będą od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6:00-22:00. Ukierunkowane są głównie na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze, a w szczególności egzekwowanie od kierujących samochodami ciężarowymi przestrzegania zakazów wyprzedzania określonymi znakami drogowymi na drogach ekspresowych czy też autostradach.

Policjanci zapowiadają, że nie będzie taryfy ulgowej również dla kierowców, którzy swoim zachowaniem tamują ruch lub go utrudniają. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnić płynność ruchu na ciągach komunikacyjnych.

Akcja rozpoczęła się dziś od godz. 6:00 i prowadzona jest na terenie województwa zachodniopomorskiego na terenie jednostek, przez które przebiegają drogi ekspresowe oraz autostrada. Swoim zasięgiem obejmą ciągi komunikacyjne w Szczecinie, powiecie gryfińskim, pyrzyckim, myśliborskim.

Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju do odwołania.

foto/archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.