Reklama [góra]

Odsłonięcie kamienia pamiątkowego w Siekierkach [foto]


W sobotę 18 sierpnia w Siekierkach odbyła się bardzo ważna dla mieszkańców tego sołectwa oraz całej gminy Cedynia uroczystość. Sołtys Siekierek wraz z Radą Sołecką zaprosili mieszkańców na uroczyste odsłonięcie kamienia pamiątkowego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na wydarzenie przybyło wielu mieszkańców wsi i okolic. Ważnym punktem programu było również wysłuchanie krótkiego rysu historycznego miejscowości.

Podczas swojego przemówienia Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz nawiązywała do ważnej roli tradycji, jedności i wspólnoty. Wspomniała również, że takie inicjatywy, jak uroczyste odsłonięcie kamienia pamiątkowego, wpisują się w tak ważną dla nas Polaków rocznicę – sto lat w niepodległej Polsce.

Mieszkańcy gminy Cedynia mają wiele różnych pomysłów, jak upamiętnić wydarzenia sprzed stu lat i godnie uczcić tę rocznicę, a wydarzenie w Siekierkach było jednym z nich.

Po oficjalnej ceremonii odsłonięcia kamienia gospodarze zaprosili wszystkich gości na poczęstunek oraz wspólne świętowanie.fot/cedynia.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.