Reklama [góra]

Park miejski w Dębnie zmienia się z dnia na dzień [foto]


Trwająca od maja rewitalizacja parku miejskiego w Dębnie nabiera tempa - widać jak zyskuje nowe oblicze. 

Niebawem prace ruszą też w starym sadku nad jeziorem Lipowo oraz na promenadzie nad rzeką Kosą.W parku wykonano już pielęgnację drzew i krzewów oraz diagnostykę drzew, przygotowano podłoża pod nasadzenia krzewów, drzew i trawniki. 

Posadzono rośliny w klombach oraz roślinność izolacyjną od ulicy Parkowej. Zakładanie trawników wejdzie w fazę realizacji przy sprzyjających warunkach pogodowych. Zdemontowano stare elementy małej architektury oraz rozebrano nawierzchnie alejek. Ułożono kable zasilające oświetlenie parkowe. 

Wyłaniają się już nowe alejki z kruszywa mineralnego. Tworzą się miejsca wypoczynku: na górce, gdzie powstaną pergole i altana oraz ciche zaułki z ławkami parkowymi. Nawieziono piasek pod plac zabaw i siłownię.

W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie rekultywacja i rewitalizacja dwóch kolejnych terenów zieleni w Dębnie. W ciągu promenady nad jeziorem Lipowo i nad rzeką Kosą w Dębnie mają powstać nowe elementy małej architektury.

Nie zabraknie także poidełek, budek lęgowych i karmników dla ptaków. Dodatkowo w miejscu dawnego sadu nad jeziorem powstanie ogrodzony wybieg dla psów z piaszczystą „psią toaletą” i zielenią izolacyjną pod postacią kaskadowego nasadzenia małych drzew i krzewów różnych gatunków.  Natomiast nad rzeką Kosą wykonane zostaną dwa drewniane trejaże, które porosną pnączami. Zaprojektowano także dwudziestometrowy pomost z balustradą i ławkami parkowymi.

Projekt pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie Wlkp., Kostrzynie nad Odrą i Dębnie" jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, Osi priorytetowej II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Całość inwestycji wynosi około 3,6 mln złotych, w tym dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1,3 mln złotych.1 komentarz:

  1. Dziśw poniedziałek, po imprezie "rowerowej" jak wygląda zrewitalizowany park? Źle zabezpieczona impreza narobiła tyle szkody!!!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.