Reklama [góra]

Szykują się do MistrzostwZmagania najlepszych wędkarzy spławikowych Okręgu PZW Szczecin ponownie zawitają na ziemię chojeńską, a wszystko za sprawą Drużynowych Mistrzostw Okręgu Szczecin, które odbędą się 26 sierpnia na łowisku Odra w miejscowości Ognica. 


Tydzień później odbędzie się kolejna tura Grand Prix Okręgu Szczecin w dyscyplinie spławikowej o puchar Chojny. Ze względu na spodziewaną dużą liczbę startujących zmagania odbędą się na dwóch łowiskach: Odra Krajnik Dolny i Odra Ognica. 

Jak co roku organizatorem zawodów na prośbę Okręgu PZW Szczecin jest koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna, które przygotowuje łowiska pod organizację imprez wędkarskich na szczeblu okręgu w naszym regionie.

Jak mówi Prezes Koła Paweł Bucyk: – Przygotowanie imprez na ponad 70 osób jest nie lada wyczynem dla organizatorów. Należy wykosić łowisko, niekiedy kilometrowy pas linii brzegowej, ponieważ zawodnicy powinni siedzieć w odległości min. 10 m., uprzątnąć śmieci, które zalegają nad brzegami rzeki Odry, ale również zapewnić zaplecze gastronomiczne na dzień zawodów. Obowiązków i pracy jest dużo, jednak wspólnie z zarządem koła staramy się sprostać temu zadaniu. Sama organizacja zawodów to jedno, ale musimy również znaleźć czas na treningi, co być może przy odrobinie szczęścia pozwoli powalczyć nam o medal drużynowy.

Z roku na rok poziom sportowy imprezy stale rośnie, a niekiedy całe drużyny to zawodnicy na co dzień startujący w zawodach rangi ogólnopolskiej. 

W tym roku organizatorzy przewidują, że udział w zawodach weźmie 12 pięcioosobowych drużyn. Frekwencja z pewnością byłaby jeszcze większa, ale ograniczeniem jest tutaj pojemność łowiska na Ognicy.

Pięcioosobowe Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin odbywają się na naszym terenie od 4 lat. W tym czasie zawodnicy koła Odra Chojna dwukrotnie stawali na podium, zdobywając srebrny i brązowy medal Spławikowych Drużynowych Mistrzostw Okręgu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.