Łukasz Kosakiewicz jednym z bohaterów spotkania ekstraklasy [video]

W piątek 3 sierpnia w ramach trzeciej kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce, w której barwach występuje Łukasz Kosakiewicz, spotkała się na wyjedzie z Wisłą Płock.

Klub z Kielc ostatecznie pokonał Wisłę 1:2. Asystę przy drugim golu zaliczył Kosakiewicz. W pierwszej połowie meczu w Płocku działo się tak mało, że można o niej napisać tylko tyle, że się odbyła. W 34. minucie, kiedy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Giorgi Merebaszwili. Piłkarz Wisły próbował wymusić rzut karny, za co po raz drugi został ukarany przez sędziego.

Korona na prowadzenie wyszła w 52. minucie gry, kiedy rzut karny na bramkę zamienił Elia Soriano. Chwilę wcześniej ręką we własnym polu karnym zagrał Nico Varela. Drugą bramkę kielczanie zdobyli w doliczonym czasie gry.

W polu karnym rywali dobrze zachował się Łukasz Kosakiewcz, którego próbę uderzenia przeciął Ivan Jukić i z bliska zdobył drugą bramkę w tym meczu.

Zespół Dariusza Dźwigały w piątek rozczarował własną publiczność. „Nafciarze” nie byli w stanie zagrażać bramce Matthiasa Hamrola. Udało im się to w zasadzie raz, w 80. minucie, kiedy po indywidualnej akcji i zagraniu z ostrego kąta bliski strzelenia gola był Dominik Furman. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak Ken Kallaste.

Mimo to Wiślakom udało się zdobyć honorową bramkę. Konkretniej zrobił to zmiennik, Carlitos, po trafieniu którego sędzia zakończył mecz.

W tabeli ekstraklasy Korona zajmuje 9. lokatę z dorobkiem 4 oczek. W najbliższy weekend Kielce zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław.