Reklama [góra]

Za ucieczkę z miejsca wypadku trafił do aresztu
We wtorek 21 sierpnia na wniosek Prokuratora Rejonowego, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec mężczyzny który podejrzany jest o spowodowanie wypadku i ucieczkę.

Do zdarzenia doszło w piątek 27 lipca w godzinach wieczornych na drodze pomiędzy miejscowościami Chojna i Graniczna. Kierowca samochodu osobowego marki Fiat spowodował wypadek drogowy, umyślnie naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie dostosował prędkości do warunków i sytuacji panujących na drodze i jechał z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i dachowało, w następstwie czego dwie pasażerki pojazdu doznały obrażeń ciała na okres przekraczający 7 dni, a bezpośrednio po zdarzeniu kierowca zbiegł z miejsca wypadku. Jedna z pozostałych na miejscu pasażerek doznała m.in. urazu głowy ze wstrząśnieniem mózgu, zaś druga pokrzywdzona – m.in. urazu kręgosłupa. 

Ponadto w toku postępowania ustalono, że sprawca nakłaniał inną ustaloną osobę do złożenia w tej sprawie fałszywych zeznań na okoliczność kierowania przez niego pojazdem w chwili wypadku. W związku z powyższym mężczyzna usłyszał również zarzut.

Na skutek działań funkcjonariuszy Policji sprawca wypadku został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zaś za nakłanianie do złożenia fałszywych zeznań kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Wypadek na DK31. Auto wypadło z drogi, kierowca uciekł [foto]

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.