Reklama [góra]

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności


Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to, że w okresie od marca 2014 r. do dnia 5 lipca w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz synem.


Będąc pod wpływem alkoholu, oskarżony miał wszczynać kłótnie i awantury domowe, podczas których znieważał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, a także groził pozbawieniem życia, szarpał za odzież, popychał i uderzał swojego syna, zaś wobec żony w dniach 2 i 3 lipca  kierował groźby jej podpalenia, a ponadto w dniu 5 lipca groził żonie, wbijając nóż przed drzwiami wejściowymi do mieszkania.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany, zamieszkujący wspólnie z żoną i synem, znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie. 

Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za czyn zarzucony podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.