Mistrzowie warcabów z Chojny

Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach, które odbyły się 23 października w Szczecinie, reprezentacja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Chojny, tak jak przez wiele ostatnich lat, zajęła czołowe miejsca zarówno w klasyfikacji gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych.

Na turniej ten zjechało się 20 zawodników z sześciu szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych województwa zachodniopomorskiego.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw był Dawid Hołotczyk z Chojny (uczeń kl. 6 SP), który nie przegrał żadnej rundy, pokonał wszystkich zawodników w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, a w finale najlepszych uczniów ze szkół zawodowych naszego województwa. Dawid kilka miesięcy temu zajął IV miejsce na mistrzostwach Europy i VI na mistrzostwach świata w warcabach klasycznych.

Wicemistrzostwo województwa wywalczyła Anna Grzelak (kl. 3 ZSZ) z Suliszewa, III miejsce zajął Konrad Stańczak (kl. 7 SP) z Chojny. Na czwartym miejscu uplasowali się dwaj zawodnicy: Jacek Gołuch (kl. 7 SP) i Mateusz Pasemko (kl. 7 SP).

W klasyfikacji szkół, sumując punkty z rund i finału, z dużą przewagą zwyciężyli zawodnicy z OSW z Chojny (69 pkt.) przed drużyną z OSW w Suliszewie (61 pkt.) i OSW w Pyrzycach (32 pkt.).

Kolejny sukces na mistrzostwach województwa zapewnił zawodnikom z Chojny awans do  XI Ogólnopolskiego Turnieju w Warcabach 64 Polowych – tym razem z zasadnym dopiskiem – „Gramy dla Niepodległej”, które odbędą się w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie) 24 listopada br.

Trenerem zwycięskiej drużyny jest Andrzej Krucewicz.