Reklama [góra]

Otwierają ścieżkę rowerową [program]


W niedzielę 14 października zostanie uroczyście otwarta trasa rowerowa nr 20 na odcinku Siekierki – Trzcińsko-Zdrój.


W programie imprezy między innymi:
  • 9:30 – przejazd pociągiem na trasie Szczecin Główny – Szczecin Podjuchy – Gryfino – Chojna – Godków;
  • 10:30 – Godków – uroczystość otwarcia;
  • ok. 11:00 – wspólny przejazd ok. 8 km trasą z Godkowa do Przyjezierza, rowerami, hulajnogami, rolkami albo  biegiem;
  • ok. 11:30-14:00 – piknik z poczęstunkiem w Przyjezierzu, atrakcje dla rodzin z dziećmi, atrakcje dla zainteresowanych historią linii kolejowej Siekierki – Trzcińsko-Zdrój, mapki trasy, wysyłanie pocztówek z trasy;
  • 16:20 – pociąg powrotny na trasie Godków – Chojna – Gryfino – Szczecin Podjuchy – Szczecin Główny.


Ponadto od godziny 8:00 na całej trasie rowerowej będzie prowadzona „duża” gra terenowa, a od 11:30 na odcinku Przyjezierze – stary dworzec w Klępiczu „mała” gra terenowa. Wręczanie nagród zaplanowano na godzinę 15:00. Gra terenowa będzie związana z historią linii kolejowej Siekierki – Trzcińsko-Zdrój.

Trasa rowerowa nr 20 na odcinku Siekierki – Trzcińsko-Zdrój ma 37 km długości. Cała trasa ma nawierzchnię asfaltową, a dzięki budowie na nasypie dawnej linii kolejowej jazda nią jest przyjemna, wygodna, łatwa i bezpieczna. Trasa przebiega po terenie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i jego otulin – piękne widoki gwarantowane. Stacja kolejowa Godków, gdzie rozpocznie się impreza, jest na środku trasy. 

W miejscowości Siekierki trasa rozpoczyna się przy moście kolejowym, który w ciągu dwóch lat zostanie przebudowany i zamieniony w drogę rowerową prowadzącą przez Odrę do Niemiec.

W Trzcińsku-Zdrój na trasę można wjechać od strony ul. Ceglanej bądź drogi prowadzącej do Warnic.

W kolejnych latach będą powstawały kolejne odcinki trasy rowerowej nr 20 tak, by można było dojechać do Białego Boru na wschodniej granicy województwa. W tym roku oprócz odcinka Siekierki – Trzcińsko-Zdrój powstały odcinki Dzikowo – Barlinek oraz Ińsko – Storkowo.

Wydarzenie oraz inwestycja są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.