Reklama [góra]

Sto drzew na 100-lecie niepodległości. Ekologiczna akcja uczniów ZSP [foto]Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie uczestniczył w obchodach „Święta Drzewa”.  Tegoroczna 16. edycja akcji, która odbyła się pod hasłem Każdy liść pochłania CO2, została poświęcona ochronie klimatu w Polsce, wpływom człowieka na zmiany klimatu, a także roli i znaczeniu drzew w łagodzeniu skutków tych zmian.

Członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego – chcąc żyć bardziej odpowiedzialnie – aktywnie zaangażowali się w przeciwdziałanie zmianom klimatu. Realizując zadanie „100 drzew na 100-lecie niepodległości”, nawiązali do projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Godność. Wolność. Niepodległość” i posadzili na rozległym terenie szkoły sto sadzonek rodzimego buku otrzymanych od Nadleśnictwa Chojna, dopisując je tym samym do blisko 850 tysięcy drzew posadzonych w całej Polsce.

Dodatkowo członkowie klubu wręczali uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły symboliczny biało-czerwony listek klonu, nawiązujący do projektu „Godność. Wolność. Niepodległość”. Działania projektu sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

foto/gryfino.powiat.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.