Reklama [góra]

Ceny energii wzrosną w 2019 roku. Produkuj własny prąd i nie przejmuj się podwyżkami


W najbliższym czasie ceny energii elektrycznej wzrosną nawet o 30%. Co zrobić, aby podwyżki nie zrujnowały domowych budżetów? Wyjściem z sytuacji są instalacje fotowoltaiczne. 

Pod koniec listopada media ogólnopolskie informowały od tym, że do Urzędu Regulacji Energetyki trafiły wnioski największych firm energetycznych o podwyżki cen prądu. Opłaty za energię elektryczną miałaby być wyższe od stycznia 2019. W grę wchodził wzrost nawet o 30 procent. Podwyżki są więc nieuniknione i dotkną wszystkich odbiorców, zarówno indywidualnych jak i przedsiębiorstwa. 


Wyjściem z sytuacji są instalacje fotowoltaiczne, których w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach powstaje coraz więcej. Dzięki posiadaniu instalacji fotowoltaicznej wykorzystuje w gospodarstwie wyprodukowaną na własne potrzeby energię, nadwyżkę przekazujemy do sieci energetycznej i możemy ją odebrać w przeciągu 12 miesięcy. 

– Jeżeli znamy roczne zużycie prądu w gospodarstwie, możemy dobrać instalację fotowoltaiczną tak, aby zapewniła nam ilość potrzebnej nam energii – mówi nam Jakub Bednarek z firmy Pitern, która jest liderem na rynku instalacji fotowoltaicznych.

Według wyliczeń firmy Pitern, koszty instalacji fotowoltaicznej przy obecnych cenach może się zwrócić już nawet po 7 latach. Co najważniejsze, właścicieli instalacji nie interesują podwyżki prądu, umowa z zakładem energetycznym podpisywana jest na 15 lat. 

Prąd ze słońca jest nie tylko tańszy, ale również ekologiczny. Przez cały czas istnieje również możliwość skorzystania z kredytów i pożyczek na preferencyjnych warunkach. 

– Panele nowej generacji instalowane przez firmę Pitern mają gwarancję sprawności co najmniej 85% po 25 latach użytkowania, nie trzeba w tym czasie nawet robić żadnego serwisu lub przeglądu. Instalacja po jej uruchomieniu jest praktycznie bezkosztowa – dodaje Bednarek. 

Firma Pitern wykonała blisko 2000 instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Tylko w powiecie gryfińskim w ostatnich latach wykonano około 200 instalacji. 

Firma Pitern jest uczestnikiem programu „Czyste Powietrze”, którego podstawowym celem jest poprawa efektywności energetycznej domów jednorodzinnych poprzez gruntowną termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.

Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Finansowanie Programu będzie pochodziło ze środków NFOŚiGW, WFOŚiGW oraz ze środków europejskich nowej perspektywy finansowej. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów.


piTERN Sp.z.o.o
ul. Serdeczna 8 Wysogotowo
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. 603-304-431,
61 679 14 14,
www.pitern.pl, info@pitern.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.