Reklama [góra]

Gra planszowa „Postaw na Niepodległą” [foto]


W ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.”, realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, powstała gra planszowa „Postaw na Niepodległą”, która będzie wykorzystywana na zajęciach historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego oraz godziny z wychowawcą.


W październiku uczniowie klas Technikum Zawodowego w zawodzie technik informatyk rozpoczęli prace nad projektem gry planszowej. Pomysłów było bardzo dużo, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali wstępne szkice projektu gry. Bardzo kreatywny i twórczy okazał się uczeń klasy III TI, Sebastian Zazulak, który  wspomagany przez kolegów z klasy  wykonał projekt gry wraz z kartami.

Elementy gry:
1) plansza,
2) karty z pytaniami:
   a) historia – 20 pytań,
   b) literatura – 20 pytań,
   c) kultura – 20 pytań,
   d) ciekawostki – 20 pytań.

Instrukcję, pytania i klucz odpowiedzi przygotowały nauczycielki zaangażowane w realizację projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.”: mgr Danuta Perz, mgr Katarzyna Mickiewicz-Bindas oraz mgr Joanna Gorska-Hamkało.

Wielkie podziękowania należą się uczniom z klasy III TI za zaangażowanie, współpracę i serce, jakie włożyli w projekt oraz chęć zrobienia czegoś naprawdę wielkiego.

mgr Kamila GóraBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.