Reklama [góra]

Co zmieni się po wyborach w instytucjach podległych gminie?


Po wyborach i zaprzysiężeniu nowych władz miasta pojawia się wiele plotek i pytań dotyczących przyszłości gminnych instytucji. Czy nowe władze zdecydują się na powierzenie obowiązków nowym kierownikom i dyrektorom?

Gmina to nie tylko Urząd Miasta, ale również instytucje, które są jej własnością. Można przypuszczać, że niewiele zmieni się w kwestii kadr Szkół Podstawowych, gdzie dyrektorzy są kadencyjni. Co innego w gminnych instytucjach – w samej Chojnie jest to Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Administracja Szkół i Infrastruktury Społecznej, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej czy Centrum Kultury w Chojnie.

Od momentu objęcia stanowiska przez nową burmistrz ruszyła giełda nazwisk i plotek co do przyszłości PUK-u, CK, ZGM czy ASiIS-u, zakładami kierują osoby mianowane przez byłego burmistrza. W ostatnim czasie pojawiało się wiele niesprawdzonych informacji, dlatego o ewentualną przyszłość gminnych instytucji postanowiliśmy zapytać władze miasta.

 Obecnie będzie przeprowadzony audyt m.in. w CK i on da nam odpowiedź, jakie zmiany należy zaproponować w zakresie kultury, oświaty i innych dziedzin  informuje nas burmistrz gminy Chojna Barbara Rawecka.

Centrum Kultury w Chojnie to placówka, która nie tylko buduje ofertę w zakresie kultury, edukacji i rozrywki dla mieszkańców, ale również zarządza świetlicami oraz Polsko-Niemieckim Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym.

– W najbliższym czasie zaprezentujemy zmiany w zakresie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych    dodaje burmistrz.

Gmina Chojna jest jedną z nielicznych, która posiada własny, sprywatyzowany zakład komunalny w formie spółki prawa handlowego. PUK może gminie przynieść wiele korzyści. Pozostaje również pytanie: co dalej z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej, który bardzo chciały zlikwidować poprzednie władze? Inna kwestia, to czy w gminie potrzebna jest taka instytucja jak ASiIS?

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.