Reklama [góra]

Jest akt oskarżenia dla mężczyzny, który zaatakował nożem


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia w sprawie ataku nożownika w centrum Chojny z czerwca tego roku. 

W dniu 5 czerwca 2018 r. w Chojnie na ul. Jagiellońskiej, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, sprawca usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny poprzez zadanie jemu ciosów nożem w brzuch oraz w czoło, powodując tym samym uszkodzenie ciała w postaci rany kłuto-ciętej brzucha oraz rany ciętej czoła, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na obronę i ucieczkę pokrzywdzonego.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła i nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Z poczynionych ustaleń wynika, że w dniu 5 czerwca 2018 r. na terenie Chojny podejrzany (lat 34), posługując się nożem, zaatakował znanego jemu mężczyznę, domagając się od niego zwrotu długu w kwocie 50 zł. Następnie zadał pokrzywdzonemu ciosy w brzuch oraz w czoło, powodując u niego rany kłute brzucha oraz ranę ciętą łuku brwiowego.

Ostatecznie pokrzywdzony zdołał zatrzymać przejeżdżający samochód i poprosił kierowcę o pomoc, sprawca zaś zbiegł z miejsca zdarzenia.

Dodatkowo w toku śledztwa ustalono, że sprawca już wcześniej domagał się od pokrzywdzonego zwrotu długu, grożąc mu pozbawieniem życia, jeśli ten nie odda pieniędzy, w związku z czym podejrzany usłyszał również zarzut dotyczący przestępstwa zmuszania pokrzywdzonego do zwrotu wierzytelności.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany, zaś na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykułach:

fot. ilustracyjne/pixabay

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.