Reklama [góra]

Mikołajki w naszym regionie [foto]


Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że jeden z reniferów miał uszkodzoną nogę, w wyniku czego Mikołaj nie mógł dalej podróżować do dzieci, które czekały na prezenty od Mikołaja. (...) KDR zarządził, aby Mikołaja umieścić w naszym wozie i przetransportować go do dzieci, które czekały w szkole w Witnicy i Moryniu oraz w oddziałach przedszkolnych – brzmi dzisiejszy komunikat wydany przez OSP Moryń. Wszystko oczywiście dla śmiechu...
Mikołajki

Mikołajki to tradycyjna polska nazwa święta, które odbywa się ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Do XIX wieku był to dzień wolny od pracy. Dzisiaj jest to dla nas małe święto, podczas którego bardzo często obdarowujemy naszych bliskich prezentami wkładanymi „pod poduszkę”. Organizowane są również wszelkie akcje, gdzie „mikołaje” odwiedzają domy dziecka, przedszkola lub inne instytucje. Przykładem jest ta dzisiejsza, zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Moryniu.

Również i Centrum Kultury postanowiło obdarować prezentami najmłodszych. Pracownicy wybrali się do miejskiego przedszkola. Tam, przebrani w odpowiednie kostiumy, spędzili niesamowity dzień dając dzieciom przede wszystkim ogromną radość. Nie zabrakło również gier i zabaw.
fot. Centrum Kultury

Treść komunikatu

W dniu 6.12.2018 około godziny 9:54 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował zastęp z naszej jednostki do Miejscowości Witnica, gdzie doszło do poważnego wypadku. Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 31 w okolicy miejscowości Witnica zobaczyli na poboczu uszkodzony zaprzęg Świętego Mikołaja.Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że jeden z reniferów miał uszkodzoną nogę, w wyniku czego Mikołaj nie mógł dalej podróżować do dzieci, które czekały na prezenty od Mikołaja. W wyniku podjętych działań KDR zarządził, aby Mikołaja umieścić w naszym wozie i przetransportować go do dzieci, które czekały w szkole w Witnicy i Moryniu oraz w oddziałach przedszkolnych.

Po przetransportowaniu Mikołaja pod wskazane adresy nasi strażacy wcielili się w rolę elfów i pomogli rozdawać dla wszystkich cukierasy.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla renifera, a następnie przekazaniu go dla pogotowia dla zwierząt.

Działania zakończyły się około godziny 11:45. 


Aktualizacja na godzinę 12:53 – renifer po przebadaniu został zwolniony do domu, gdzie odpocznie i wybierze zaległy urlop, który potrwa do nocy z 24 na 25 grudnia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.