Reklama [góra]Policjanci komisariatu policji w Chojnie uczą dzieci, jak ustrzec się od uzależnień i przemocy


W Komisariacie Policji w Chojnie ruszył lokalny program edukacyjno-informacyjny pn. ,,Wolni od uzależnień i przemocy” z udziałem uczniów siódmych klas Szkół Podstawowych. 


Podczas wskazanych działań planuje się przeprowadzenie pogadanek przez dzielnicowych, z wykorzystaniem pokazów multimedialnych, na temat zagrożeń związanych z przemocą wśród uczniów, piciem alkoholu, paleniem papierosów (e-papierosów), używaniem narkotyków (dopalaczy) oraz graniem w internetowe gry komputerowe.

Program jest cykliczny, trwający 3 lata, w czasie którego planuje się przeszkolić ok. 500 uczniów i ich rodziców z terenu Gminy Chojna. Program „Wolni od uzależnień i przemocy” zakłada wprowadzenie i realizację jednolitych form współdziałania szkoły, rodziców i uczniów oraz Policji i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chojnie, zmierzających do przeciwdziałania uzależnieniom, a w szczególności przeciwdziałaniu zjawiskom związanych z narkotykami i alkoholem. 

Obecnie przeszkolono 66 rodziców oraz 78 uczniów. Wspomnieć należy, iż prezentowany program jest kolejnym autorskim projektem komisarza Roberta Panny, który na co dzień łączy obowiązki związane z pełnieniem służby na stanowisku Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Komisariacie Policji w Chojnie z pasją przekazywania wiedzy młodzieży z klas o profilu mundurowym z ZSO w Gryfinie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.