Reklama [góra]

Szlachetna paczka w Piaskach [foto]


Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Piasku już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, organizowaną przez Stowarzyszenie Wiosna. Finał akcji i przekazywanie paczek odbyło się w sobotę 8 grudnia.

Siedem lat temu Pani Beata zachorowała na ciężką i przewlekłą chorobę. Pan Piotr musiał zrezygnować z pracy, aby całodobowo opiekować się żoną. Natychmiast przygotowaliśmy listę potrzebnych rzeczy, o które prosiła rodzina, by darczyńcy mogli zadeklarować konkretny wkład w akcję. Następnie jej idea została przedstawiona rodzicom na zebraniu.

Rodzice jak zwykle nie zawiedli i już na drugi dzień przekazywali prezenty dla wybranej rodziny. Codziennie przed sekretariatem szkolnym pojawiały się nowe torby, reklamówki, pudełka z darami. 

Z każdym dniem przybywało środków czystości, artykułów spożywczych, kosmetyków, ubrań oraz świątecznych prezentów dla rodziny. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się przygotować wiele paczek, a za zebrane pieniądze kupiliśmy specjalne łóżko rehabilitacyjne z regulowanym zagłówkiem i dwa rehabilitacyjne materace.

fot.: Cedynia.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.