Zawodnicy z Chojny wyróżnieni na Gali Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się tegoroczna Gala Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego. Zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski, w klasyfikacjach indywidualnych  wśród nich znalazło się trzech zawodników Klubu Motorowego Chojna.

Wszyscy startowali w Pucharze Polski i w swoich konkurencjach zajęli pierwsze miejsce. Najmłodszy z nich, 14-letni Wiktor Kuśmierczak, startujący w Cross Country w klasie Quad 2k Junior, powtórzył swój sukces z poprzedniego roku, podobnie jak Lubomir Sobol, zdobywca Pucharu Polski w Motocrossie w klasie MX2C, który w tym roku również zdobył tytuł Mistrza Strefy Polski Zachodniej i Pomorza Zachodniego w klasie MX2C. Puchar Polski w Cross Country w klasie Quad 2k zdobył w tym roku Andrzej Cymbalista

Mijający rok był bardzo udany dla Klubu Motorowego Chojna. W dniach 14-15 kwietnia odbyły się na naszym torze Mistrzostwa Polski MX Quad i Mistrzostwa Strefy Zachodniej, które okazały się największymi zawodami motocrossowymi w Polsce – startowało 258 zawodników, a nasz klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej tych zawodów. W klasyfikacji klubowej sezonu zajęliśmy czwarte miejsce, wyprzedzając wszystkie kluby z naszego okręgu. Wynik ten mógł być jeszcze lepszy, jednak kontuzje trzech zawodników w połowie sezonu osłabiły naszą drużynę, uniemożliwiając walkę o miejsce na podium.

Po rozegranych u nas w październiku Mistrzostwach Pomorza Zachodniego potwierdziliśmy pozycję lidera w naszym okręgu, zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji klubowej, a w klasyfikacji indywidualnej w każdej klasie nasi zawodnicy stawali na podium.