Reklama [góra]

Zawodnicy z Chojny wyróżnieni na Gali Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego


W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się tegoroczna Gala Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego. Zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski, w klasyfikacjach indywidualnych  wśród nich znalazło się trzech zawodników Klubu Motorowego Chojna. 

Wszyscy startowali w Pucharze Polski i w swoich konkurencjach zajęli pierwsze miejsce. Najmłodszy z nich, 14-letni Wiktor Kuśmierczak, startujący w Cross Country w klasie Quad 2k Junior, powtórzył swój sukces z poprzedniego roku, podobnie jak Lubomir Sobol, zdobywca Pucharu Polski w Motocrossie w klasie MX2C, który w tym roku również zdobył tytuł Mistrza Strefy Polski Zachodniej i Pomorza Zachodniego w klasie MX2C. Puchar Polski w Cross Country w klasie Quad 2k zdobył w tym roku Andrzej Cymbalista

Mijający rok był bardzo udany dla Klubu Motorowego Chojna. W dniach 14-15 kwietnia odbyły się na naszym torze Mistrzostwa Polski MX Quad i Mistrzostwa Strefy Zachodniej, które okazały się największymi zawodami motocrossowymi w Polsce – startowało 258 zawodników, a nasz klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej tych zawodów. W klasyfikacji klubowej sezonu zajęliśmy czwarte miejsce, wyprzedzając wszystkie kluby z naszego okręgu. Wynik ten mógł być jeszcze lepszy, jednak kontuzje trzech zawodników w połowie sezonu osłabiły naszą drużynę, uniemożliwiając walkę o miejsce na podium. 

Po rozegranych u nas w październiku Mistrzostwach Pomorza Zachodniego potwierdziliśmy pozycję lidera w naszym okręgu, zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji klubowej, a w klasyfikacji indywidualnej w każdej klasie nasi zawodnicy stawali na podium. 

Nasi zawodnicy w klasyfikacji Motocrossowych Mistrzostw Pomorza Zachodniego: 

MX 85:
1. Kacper Chrostowski 
2. Jakub Szymański 

MX Junior:
1. Paweł Zarzecki 
2. Jakub Wysoczański 
4. Jakub Łotowski 
5. Mikołaj Strychanin 

MX2C:
1. Lubomir Sobol 
4. Kamil Zubrzycki 
6. Paweł Stachera 
7. Grzegorz Ratajczak 
10. Łukasz Sikorski 

MX 1C:
1. Paweł Adamczyk 
2. Chris Seiffert 
4. Krzysztof Lichota 
6. Krzysztof Perużyński 
7. Artur Lemieszek 
10. Robin Puhlmann 
11. Rafał Trzciński 

MX Masters: 
1. Toni Roth 
3. Andre Seiffert 
5. Janusz Puhlmann 
7. Dawid Orzechowski 
9. Łukasz Kugler 
12. Wiesław Rataj 
13. Rafał Trzciński 
14. Marian Augustyn 
15. Stanisław Żytecki 

MX Open:
3. Jacek Rataj 
4. Wiesław Rataj 
6. Janusz Puhlmann 

MX Quad:
2. Kamil Wolicki 
3. Jacek Woźniak 
4. Andrzej Cymbalista 
6. Tomasz Kosiński 
7. Wiktor Kuśmierczak 
8. Oskar Juzyszyn 
10. Mateusz Barczyk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.