Reklama [góra]

Żywe szopki zobaczysz w Moryniu i Garnowie [foto]


Szopka bożonarodzeniowa to makieta przedstawiająca moment narodzin Jezusa Chrystusa. Często spotykamy ją w formie miniatur, np. pod choinką. Drugą formą jest jednak tzw. żywa szopka, którą spotkać możemy choćby w Moryniu czy w Garnowie.

– Tradycyjnie przy naszym kościele w Moryniu od świąt Bożego Narodzenia jest żywa szopka. – informuje nas ks. Marian Augustyn, proboszcz parafii Świętego Ducha w Moryniu. – Zachęcamy do odwiedzenia szopki w Niedzielę Świętej Rodziny, tj. 30 grudnia, Nowy Rok oraz w święto Trzech Króli w godz. 8:00-19:00 – dodaje

W niedzielę 6 stycznia podczas mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się koncert chóru Sanctus, który prężnie działa przy parafii. Po uroczystym nabożeństwie parafianie przejdą ulicami miasta (aż na dziedziniec Domu Pomocy Społecznej w Moryniu) w Orszaku Trzech Króli.

Szopka w Garnowie

Żywa szopka powstała również przy kościele filialnym pw. MB Królowej Polski w Garnowie. Inicjatorami tego przedsięwzięcia była pewna grupa mieszkańców wioski z Pawłem Bednarzem na czele. Sami postanowili zrobić wszystko własnoręcznie i, jak mówią, w przyszłym roku chcą zrobić ją jeszcze większą.

Szopka powstała chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia. Rozebrana zostać ma zaraz po nowym roku.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.