Reklama [góra]

Urlop na Ibizie – o tych rzeczach musisz pamiętać!


Słoneczna Ibiza jest dla wielu turystów wymarzonym miejscem na wakacje. Zapewnia liczne atrakcje, z których korzystają nie tylko wielbiciele plażowania i imprez, ale również osoby preferujące zwiedzanie i aktywny wypoczynek. 

Należąca do Hiszpanii Ibiza to jedna z największych wysp archipelagu Balearów. Jej walory docenili w latach 70-tych ubiegłego wieku hippisi – do dziś zresztą odbywa się tu słynny festiwal Flower Power. Europejska stolica rozrywki dysponuje świetnie zorganizowaną infrastrukturą turystyczną i choć nie należy do najtańszych miejsc na urlop, warto ją odwiedzić z wielu powodów. To nie tylko malownicze plaże i kluby tętniące zabawą do białego rana, ale też zabytki – niektóre obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeżeli rozważamy spędzenie tu wakacji, pamiętajmy o kilku rzeczach. 

Wybierz dogodny termin 

Sezon turystyczny na Ibizie zaczyna się w maju i trwa do października. Kumulacja przypada na lipiec i sierpień – wtedy jest najgoręcej i najbardziej tłoczno. Dobrym pomysłem jest przyjazd na Ibizę w kwietniu. W miesiącach zimowych niewiele się tu dzieje, większość klubów jest pozamykana, niemniej to dobra pora, aby poznać Ibizę od innej strony – poza tym jest wówczas dużo taniej i cieplej niż w Polsce. 

Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia: z biurem podróży czy na własną rękę? To już zależy od indywidualnych możliwości – jeśli nie mamy czasu, aby organizacją wyjazdu zająć się we własnym zakresie, przejrzyjmy oferty biur podróży. 

Zaplanuj pobyt 

Zastanówmy się, co chcemy zobaczyć podczas wakacji na Ibizie. Miasta Ibiza Town i San Antonio, rezerwat przyrody Ses Salines, Hippy Market w Es Cana, jaskinie, stanowisko archeologiczne Sa Caleta, kultowa restauracja Cafe del Mar czy skalista zatoczka Cala Salada – to właśnie te miejsca są najchętniej odwiedzane przez turystów. 

Nie brakuje tu również pięknych plaż. Benirras, Playa de Ses Salines, Cala Longa, Cala Tarida, Cala Llenya – to tylko niektóre z nich. Do najpopularniejszych kurortów na wyspie – oprócz wspomnianych powyżej miast – zaliczają się m.in. Santa Eulália, Sant Antoni de Portmany, Cala Vadella czy Portinatx. 

Wybierz atrakcje dla dzieci 

Jeżeli lecimy na Ibizę z dziećmi, to nie musimy się obawiać, że nie będzie co tam robić. Mnóstwo plaż na wyspie przystosowanych jest do potrzeb rodzin z dziećmi, a spacery to znakomita forma relaksu dla całej rodziny. Warto też zabrać dzieci do mieszczącego się w grocie akwarium Cap Blanc. 

Kup ubezpieczenie 

Przed wyjazdem obowiązkowo sprawdźmy ubezpieczenia turystyczne online z www.polisaturystyczna.pl. Mieszkańcy miejscowości Chojna nie muszą nawet w tym celu wychodzić z domu – polisę kupią online, szybko i bez zbędnych formalności. W żadnym razie nie wybierajmy się na Ibizę bez odpowiedniego ubezpieczenia – koszty leczenia w Hiszpanii są bardzo wysokie, a nagła choroba czy wypadek nie są jedynymi przykrymi niespodziankami, jakie mogą przytrafić się podczas urlopu. 

Optymalna polisa powinna w całości pokrywać koszty leczenia i transportu medycznego oraz zawierać ubezpieczenia NNW, OC w życiu prywatnym i bagażu. Zakres ochrony ubezpieczeniowej poszerzyć można o różne opcje, np. ubezpieczenie chorób przewlekłych czy sportów ekstremalnych. 

Rozsądnie znaczy bezpiecznie 

Przeczytajmy poradnik https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/urlop-na-ibizie-te-5-rzeczy-musisz-wiedziec, gdzie znajdziemy cenne informacje o przygotowaniach do wylotu na Ibizę. Pamiętajmy o tym, iż udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje – dopasowana do indywidualnych potrzeb polisa gwarantuje pomoc (głównie finansową, ale nie tylko) w trudnych sytuacjach.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.