Reklama [góra]

Zbiórka pieniędzy dla szpitala w Dębnie trwa. Placówka jest na krawędzi bankructwa


Szpital nie ma pieniędzy na podstawowe potrzeby takie jak leki, wyżywienie czy badania. W internecie uruchomiona została zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Reportaż o sytuacji lecznicy w Dębnie ukazał się nawet w głównym wydaniu "Faktów" w telewizji TVN. 


W internetowej zbiórce z kwoty 100 000 złotych udało się na dzień dzisiejszy (tj. 18 kwietnia) zebrać ...1 187 złotych. 

- Sytuacja szpitala jest dobra. Nie ma sygnałów o tym, żeby było ograniczanie dostępności do świadczeń. Nie ma sygnałów od pacjentów - twierdzi w rozmowie z dziennikarzami TVN Małgorzata Koszur ze szczecińskiego oddziału NFZ.

Kolejne pieniądze w ostatnim czasie popłynęły z samorządów - powiatu, który jest większościowym udziałowcem spółki i gminy. Według pacjentów więcej pieniędzy na szpital powinien przekazywać Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Placówka w Dębnie nie jest jedyna w Polsce. W trudnej sytuacji jest około 200 szpitali. Powodem ich zadłużenia są rosnące wydatki i wynagrodzenia. 

O problemach szpital pisaliśmy już kilkukrotnie na łamach naszego portalu, ostatnio w artykule Szpital w Dębnie prosi o datki na zakup leków a nawet wody i energii elektrycznej. Reportaż dziennikarzy Faktów można obejrzeć na stronie telewizji TVN - Szpitale na krawędzi. NFZ obiecał więcej pieniędzy, ale nie dał
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.