Reklama [góra]Ruszyła Fortuna 1 Liga! Duże emocje na zapleczu Ekstraklasy


W ostatni weekend lipca wystartowały rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy. Rywalizację rozpoczęły zespoły występujące w Fortuna 1 Liga. Kolejny rok sponsorem tytularnym tych rozgrywek jest firma bukmacherska Fortuna, a walkę o awans do najwyżej klasy rozgrywkowej stoczy 18 zespołów. 

Start sezonu Fortuny 1 Ligi jest dla wielu ciekawszy niż początek rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Drugi piłkarski poziom rozgrywkowy w Polsce to jednak produkt, który stale się rozwija i w ostatnim czasie zyskał wielu fanów – więc taki stan rzeczy nie powinien dziwić. Wpływ na wzrost popularności Fortuna 1 Ligi ma z pewnością pozyskanie praw transmisyjnych do niej przez telewizję Polsat. Na antenach sportowych tejże stacji rozgrywki zyskały solidną oprawę, są komentowane przez popularnych ekspertów i dlatego też przyciągają kibiców przed telewizory.

Jednak nawet najlepsze opakowanie nie pomoże, gdy w pudełku zwyczajnie mamy niskiej jakości zawartość. W tym przypadku jednak również Fortuna 1 Liga radzi sobie całkiem przyzwoicie. Dla potwierdzenia tej tezy wystarczy przywołać wyniki w ubiegłorocznym Pucharze Polski drużyny Rakowa Częstochowa. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy był rewelacją, a przecież występował wówczas w Fortunie 1 Lidze. Jeśli w tym roku jakaś pierwszoligowa ekipa znów napsuje krwi wyżej notowanym rywalom – pewnie już nikogo to nie zdziwi aż tak bardzo.

Takich drużyn może być kilka. I dzięki temu możemy liczyć na bardzo interesującą rywalizację w samej lidze. Ciekawe ruchy poczyniła m.in. Warta Poznań. Spadkowicze z Ekstraklasy z pewnością będą chcieli o sobie przypomnieć, a na boiskach Fortuny 1 Ligi zobaczymy choćby takie nazwiska jak Patryk Małecki (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Załuska (Miedź Legnica) czy wędrujący do Polski z młodzieżowego zespołu Ajaxu Amsterdam – Mateusz Górski (Puszcza Niepołomice).

Wpływ na wzrost poziomu ligi mają oczywiście kwestie finansowe. To większe budżety pozwalają sprowadzać do klubów ciekawych graczy. Tenże budżet ligowych rozgrywek – według szacunków – może być dwukrotnie wyższy od kiedy sponsorem tytularnym ligi jest firma bukmacherska Fortuna. Umowa na sponsoring pierwszoligowych rozgrywek obowiązywać będzie jeszcze przez dwa sezony, licząc z tym obecnym.

W sumie bukmacher Fortuna podpisał z organizatorem rozgrywek – Polskim Związkiem Piłki Nożnej – umowę na trzy lata, a już wcześniej był związany z ligą choć w mniejszym stopniu i nie posiadał tytułu sponsora tytularnego.

Fortuna to jeden z najpopularniejszych bukmacherów na polskim rynku. Oferuje zarówno zakłady online, jak i prowadzi stacjonarne punkty obsługi w całym kraju. W sumie punktów tych możemy znaleźć ponad 550. Bukmacher Fortuna poza byciem sponsorem tytularnym rozgrywek pierwszoligowych jest także m.in. sponsorem Legii Warszawa czy partnerem federacji piłki nożnej sześcioosobowej Playarena. Do tego wspiera szereg innych klubów i nie tylko.

Firma bukmacherska Fortuna wchodzi w skład Fortuna Entertainment Group. To największa grupa prowadząca zakłady w środkowej i wschodniej części Europy. Od ponad 20 lat jej oferta dostępna jest w Polsce. Bukmacher dostępny jest także w Czechach, na Słowacji, w Rumunii czy w Chorwacji. Co ciekawe, to właśnie Fortuna jako pierwsza otrzymała zgodę na zawieranie zakładów online od Ministerstwa Finansów w 2012 roku. Obecnie w ofercie zakładów wzajemnych Fortuny znajdziemy kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, wiele poziomów rozgrywkowych i zakłady specjalne. Fortuna oferuje także szeroką ofertę bonusową – więcej na ten temat można przeczytać na https://www.kod-promocyjny.com.pl/kod-promocyjny-fortuna/. Bukmacher prowadzi również wiele akcji będących ukłonem w stronę swoich użytkowników – to np. Mistrzostwa Typerów, Strefa Kibica czy Transmisje na żywo wybranych zdarzeń sportowych.

Bukmacher Fortuna otrzymał od Ministra Finansów zezwolenie na działalność, a więc jest to legalny bukmacher w Polsce. Wystrzegaj się bukmacherów którzy takiego zezwolenia nie posiadają – za obstawianie u takich bukmacherów karę może ponieść również gracz! Zakłady bukmacherskie dozwolone są wyłącznie dla osób pełnoletnich – mogą uzależniać.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.