Reklama [góra]

Zalety obstawiania przez Internet


Dawno minęły już czasy, w których w celu zawarcia zakładu bukmacherskiego trzeba było się udać do specjalnego punktu stacjonarnego. Obecnie każdy legalny bukmacher posiada swój serwis internetowy, wspierany często przez aplikację mobilną, dzięki czemu możemy obstawiać wydarzenia sportowe gdziekolwiek się znajdujemy. Co ważne, typowanie w sieci ma również inne zalety. 

Wszyscy przenoszą się do Internetu 

– W 2012 roku zaczęliśmy działać na rynku online– mówi Mateusz Juroszek, prezes firmy STS, będącej liderem na polskim rynku zakładów wzajemnych. ­– Zakładaliśmy wtedy, że online będzie odpowiadać za 20 proc. przychodów, a doszliśmy do 80 proc. Punkty bukmacherskie to bardziej wymagająca część działalności, koszty utrzymania punktów rosną, wzrastają koszty osobowe, a ludzie przenoszą się do Internetu. 

Przedstawione przez włodarza STS dane pokazują czarno na białym, że możliwość obstawiania w sieci to strzał w dziesiątkę, gdyż przy tempie dzisiejszego życia fanom sportu naprawdę trudno wygospodarować dodatkowy czas na wizytę w punkcie stacjonarnym, otwartym w ściśle wyznaczonych godzinach. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób mieszkających na terenach pozamiejskich, dla których każdy wyjazd do miasta to swego rodzaju wyprawa. 

Łatwy dostęp do pełnej oferty 

Obstawianie w sieci ma też inne zalety oprócz tego, że możemy je praktykować wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. W Internecie zakłady na interesujące nas wydarzenie znajdziemy w mgnieniu oka, podczas gdy w punktach stacjonarnych (poza nielicznymi tzw. premium, wyposażonymi w tablety) bywa to czasem karkołomnym zadaniem, wymagającym ogromnej cierpliwości. Zwłaszcza, jeśli nie obstawiamy tylko tych najpopularniejszych wydarzeń. Oprócz tego w Internecie możemy na bieżąco porównywać oferty różnych bukmacherów, w łatwy sposób tworzyć symulacje kuponów oraz obstawiać na żywo wydarzenia, z których akurat oglądamy transmisję lub które śledzimy z trybun. 

Pozostałe korzyści 

Typowanie online to również ułatwiony dostęp do statystyk oraz informacji wspomagających przeprowadzenie analizy każdego zdarzenia umieszczanego na kuponie. Gracze online mogą też liczyć na rozmaite promocje bukmacherskie, wiążące się z dodatkowymi i w pewnym sensie darmowymi środkami na grę. Promocje takie mają najczęściej postać bonusów powitalnych dla nowych użytkowników (np. podwojenie pierwszego depozytu do kwoty 1000 zł) lub specjalnych kodów doładowujących wirtualny portfel (np. o wartości 20 zł) dla stałych klientów. Możliwość wypłacenia pieniędzy wygranych przy udziale tych dodatkowych środków wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych warunków, ale mimo wszystko warto z takich bonusów korzystać. Bukmacherzy w sieci oferują też chętnie opcję cashback, która pozwala na rozliczenie zakładu przed zakończeniem wszystkich zdarzeń widniejących na kuponie. Dzięki niej w chwilach zwątpienia możemy wypłacić niższą wygraną niż wcześniej przewidywana bez czekania na to czy np. drużyna, na którą postawiliśmy, dowiezie prowadzenie do końcowego gwizdka. 

Graj legalnie i odpowiedzialnie 

Wybierając dla siebie internetowego bukmachera pamiętaj o tym, że bukmacherka dostępna jest w Polsce wyłącznie dla osób pełnoletnich. W związku z tym podczas zakładania konta zostanie zweryfikowana Twoja tożsamość. Poza tym trzeba pamiętać, żeby grać tylko u podmiotów posiadających licencję Ministra Finansów, gdyż w naszym kraju obstawianie u innych jest nielegalne i grozi odpowiedzialnością prawną oraz skarbową. W trosce o ochronę przed uzależnieniem od hazardu do bukmacherki warto też podchodzić odpowiedzialnie – pamiętaj że bonusy bukmacherskie oferowane są głównie po to, aby przyzwyczaić gracza do danej firmy, aby następnie gracz ten zaczął przeznaczać na grę własne pieniądze, które w hazardzie bardzo łatwo jest stracić. Pomimo że zawieranie zakładów online zdaje się mieć wiele korzyści, to przede wszystkim należy zawsze pamiętać o zachowaniu rozsądku i umiaru w grze.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.