Ariel Kozłowski i Wojciech Greguła na podium w klasyfikacji generalnej ZLMTB

W niedzielę (tj. 23 sierpnia) w Stanowicach k/Gorzowa Wielkopolskiego odbył się ostatni wyścig w ramach cyklu Zachodniej Ligi MTB.

W zawodach na dystansie "mini" wystartowało kilku kolarzy, którzy dotychczas ścigali się w elicie, na dystansach mega. Krótsza trasa liczyła około 20 kilometrów długości. Najszybszy okazał się Łukasz Michalski (czas: 00:56:16) przed Michałem Cegleskim (00:56:17). Chojnianie Ariel Kozłowski (00:58:54) i Wojciech Greguła (00:58:56) przyjechali w pierwszej dziesiątce.

Ostatnie zawody były również doskonałą okazją do podsumowania tegorocznego cyklu. Ze względu na pandemię odbyło się 5 startów. W klasyfikacji generalnej MINI zwyciężył Michał Ceglewski, 15-latek, który jest tegoroczną rewelacją. Na podium znalazło się dwóch zawodników z Chojny - drugie. miejsce w generalce zajął Ariel Kozłowski, a trzecie Wojciech Greguła.

Wracamy jeszcze do samych zawodów aby sprawdzić jak poradzili sobie inni kolarze z naszego regionu. W kategorii wiekowej M6A 2. miejsce zajął Jan Kozłowski z Bike Team Chojna (1:14:17). Andrzej Cymbalista (Mieszkowicka Grupa Rowerowa) był 6. w kategorii M3 (1:10:28) a Paweł Pieńkowski (Mieszkowicka Grupa Rowerowa) był. 21. w kategorii M3A (1:25:41).