Łabędzią rodzinę zobaczysz nad jeziorem Morzycko


Łabędzią rodzinę można spotkać na plaży miejskiej w Moryniu. Dwa duże osobniki "wypoczywają" zazwyczaj przy brzegu z boku plaży razem z pięcioma małymi ptakami. 


Plaża w Moryniu to kąpielisko najczęściej wybierane przez mieszkańców naszego regionu. To jedyne, profesjonalne przygotowane miejsce wypoczynku w południowej części powiatu gryfińskiego. Jest tam bezpiecznie dzięki ratownikom, a w samym mieście na przyjezdnych czeka sporo atrakcji, między innymi wypożyczalnia sprzętu wodnego czy punkty gastronomiczne ze świeżymi rybami.

Dodatkową atrakcją są właśnie łabędzie i kaczki. Ptaki sprawiają ogromną frajdę szczególnie najmłodszym.
Redakcja

2 Komentarze

  1. Bardzo ciekawa atrakcja jednak bytowanie łabędzi w pobliżu plaży może się skończyć dla nich tragicznie!!! Ludzie bezmyślnie dokarmiają je chlebem, frytkami, bułkami itp.. Myślę, że Burmistrz Morynia jako organ ochrony przyrody powinien przeprowadzić akcję informująca, że bezwzględnie nie wolno dokarmiać ptaków w okresie letnim, ponieważ grozi to nie tylko ich problemami gastrycznymi ale także pozostaniem na zimę, czy też niespodziewaną agresją w stosunku plażowiczów, gdy nie będą chcieli podzielić się kanapkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest 6 małych bo codziennie są na plaźy.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza