Apel o pomoc dla Pana Wiesława poszkodowanego w wypadku

Pan Wiesław uległ nieszczęśliwemu wypadkowi na kolei w lutym 2012 roku. Doznał urazu wielonarządowego - w tym złamania kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, odniósł obrażenia wewnętrzne oraz trzeba było mu amputować prawe podudzie.Pan Wiesław ma 39 lat i obecnie utrzymuje się z bardzo skromnej renty. Jego żona nie ma pracy . W przeszłości otrzymał zgodne z przepisami dotyczącymi pomocy społecznej z OPS w Chojnie. Jest to były pracowniki PKP CARGO. Mimo, że o to zabiegał – nie otrzymał odszkodowania od swojego pracodawcy. Wypłacono mu tylko świadczenia z PZU w ramach osobistego ubezpieczenia pracownika.

Pan Wiesław jest bardzo skromnym człowiekiem – nie potrafi zabiegać o wsparcie, ale niewątpliwie - wymaga wsparcia. Nie ma swojego pełnomocnika, nie starał się nikogo angażować w swoje problemy zdrowotne, które zaczęły się dramatycznie od wypadku na kolei.

Dyrektor i pracownicy Środowiskowego Dom Samopomocy w Chojnie ( jednostka budżetowa Gminy Chojna ) postanowili pomóc mieszkańcowi Gminy Chojna. Uruchomiono na 3 miesiące specjalne subkonto nr: BS 15 9370 0007 0006 8808 2000 0004, na które ludzie dobrej woli mogą wpłacać dowolne kwoty na wsparcie finansowe – niezbędne na rehabilitację Pana Wiesława. 

Niedawno z inicjatywy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie zorganizowano 12-godzinną sztafetę rowerową, w której uczestniczyło 170 osób i zebrano 3.381 zł . Będą podejmowane także inne inicjatywy ze strony Gminy Chojna oraz jej mieszkańców – jednak sprawa sytuacji życiowej Pana Wiesława jest ogromnie poruszająca i być może dotarcie z informacją do szerokich rzeszy ludzi dobrej woli - dałoby efekt w postaci zwiększenia stanu konta na rzecz rehabilitacji poszkodowanego.
Redakcja

1 Komentarze

  1. Oddałem swój 1% podatku na rzecz p. L. Wiesława. Bardzo dobra inicjatywa!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza