Ogromny pożar koło Morynia, spłonęło 47 hektarów żyta [foto]


Aż 47 hektarów żyta spłonęło we wtorek w okolicach miejscowości Dolsko przy drodze w kierunku Morynia. Czarny dym zauważyć można było między innymi przy wyjeździe z Chojny a nawet w Godkowie. Do akcji gaśniczej zadysponowano wszystkie okoliczne jednostki. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia z powodu wiatru i wysokiej temperatury.


Strażacy walczyli z ogniem aby ten nie doszedł do pobliskiego lasu.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków i dokonaniu rozpoznania stwierdzono pożar żyta na dużym obszarze pola. Działania strażaków polegały na podaniu siedmiu prądów wody na palące się żyto. W tym samym czasie za pomocą ciągnika przed frontem pożaru zostało oborane pole w celu powstrzymania frontu pożaru przed dalszym rozprzestrzenianiem się. Dalsze działania strażaków polegały na dogaszeniu przy użyciu prądów wody i tłumic. .

W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Moryń, OSP Witnica, OSP Mieszkowice, OSP Cedynia, OSP Chojna, OSP Czachów, JRG Gryfino.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

3 Komentarze

  1. Myślę, że pożar był Dolsku w Gminie Moryń, a nie pod Moryniem:-) Dzwoniłem do znajomego moryniaka - zszedł do piwnicy i pożaru nie widział, a mieszka w centrum Morynia:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo smieszne....

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza