Beata Sadowska gościem Biblioteki Miejskiej w Moryniu [foto]


W sobotę, 26 lipca gościła w Moryniu Beata Sadowska - znana dziennikarka i autorka książki „I jak tu nie biegać!”. Dziennikarka wzięła udział w XV Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. Po biegu w sali Geoparku odbyło się spotkanie autorskie promujące jej książkę.

Autorka dzieliła się z licznie przybyłymi słuchaczami swoimi wspomnieniami i przeżyciami z biegów po ulicach miast, górach, egzotycznych plażach. Opowiadała o różnicach w maratonach europejskich, azjatyckich i amerykańskich, o różnych - czasem dziwnych, czasem zabawnych - sytuacjach, jakie ją napotkały podczas wielu lat biegania, zdradziła, gdzie i w czym szuka inspiracji do pracy w radiu, a nawet jak wygląda jej dieta. Było bardzo sympatycznie i ciekawie. Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli uzyskać autograf dziennikarki.

Dziękujemy za wszystkie cenne rady, których nam udzieliła i cieszymy się, że mimo choroby, którą niedawno przeszła wzięła udział w naszym biegu. Jak nam później powiedziała: „...dla tak niesamowitej trasy, fantastycznych biegaczy, cudownie zagrzewających kibiców, no i oczywiście medalu z mamutem - warto było...”
Urok miasta, fantastyczna przedbiegowa atmosfera i piękna trasa zrobiły na autorce takie wrażenie, iż postanowiła nasz Bieg wpisać do swojego kalendarza biegów w Polsce, a wszystkim czytelnikom Biblioteki Miejskiej w Moryniu Beata Sadowska złożyła pamiątkowy autograf w swojej książce.

Podziękowania:
Biblioteka Miejska składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji pobytu i spotkania autorskiego z Beatą Sadowską oraz Restauracji Vesuvius w Moryniu i Barowi Sielawa – plaża Moryń za wspaniałe ugoszczenie dziennikarki wraz z rodziną.

bibliotekarz
Maja Cacek

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza