"Bezpieczne Dwa Kółka" - szkolenie dla motocyklistów ponownie w Chojnie


W województwie zachodniopomorskim trwa kolejna edycja bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów pn. "Bezpieczne Dwa Kółka 2014". Szkolenie odbywa się w zakresie doskonalenia techniki jazdy mechanicznymi pojazdami jednośladowymi. 

Również w tym roku szkolenie odbędzie się na lotnisku w Chojnie, organizatorzy zapraszają w najbliższą sobotę, 23 sierpnia od godz. 9:00.

W trakcie spotkania będą prowadzone zajęcia:

a) udzielania pomocy przedmedycznej – zajęcia poprowadzą uprawnieni ratownicy drogowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie,

b) z zakresu przestrzegania prawa o ruchu drogowym z szczególnym uwzględnieniem zagadnień analizy zachowania się kierujących w ruchu drogowym i omówieniem przyczyn wybranych kolizji i wypadków – zajęcia poprowadzą przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji,

c) z zakresu techniki poruszania się mechanicznym pojazdem jednośladowym z takimi elementami jak jazda z bardzo małą prędkością, gwałtowne hamowanie, jazda po łuku jezdni, jazda między przeszkodami, poprawne szybkie ruszanie i przyspieszanie oraz inne elementy jazdy podnoszące jej bezpieczeństwo – zajęcia poprowadzą instruktorzy doskonalenia techniki jazdy z dużym doświadczeniem ze Szkoły Nauki Jazdy Adama Cieślaka i z Automobilklubu Szczecińskiego - motoFUNdacja.

Każdy z uczestników otrzyma na zakończenie spotkania użytkowe pamiątki oraz certyfikat uczestniczenia w szkoleniu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza