Budowa nowoczesnego targowiska ciągle z problemami


Nie mają łatwego życia przedsiębiorcy, którzy w Osinowie Dolnym budują nowoczesne targowisko. Leszek Siatka i Janusz Nazimek skarżą się na skandaliczne zachowanie urzędników z Powiatowego Nadzoru Budowlanego. 
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił w całości postanowienie wojewody zachodniopomorskiego z 16 czerwca, które nakazywało wstrzymanie prac przy budowie bazaru. W tym samym czasie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryfinie wydał decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu robót z powodu... braku kierownika na placu. O sprawie donosi Kurier Szczeciński.


Przedsiębiorcy twierdzą, że życie utrudnia im konkurencyjna spółka Hak, która ma niemieckich właścicieli i posiada targowisko tuż przy granicy, popularnie nazywane "pasażem". Właśnie obok tego targowiska znajduje się teren, który dzierżawi od firmy Apexim dwóch biznesmenów z Chojny.


Podczas jednej z kontroli, urzędnicy z Powiatowego Nadzoru Budowlanego zapomnieli teczki z dokumentami dotyczącymi budowy. Na pozostawionym segregatorze widniał znak "PF" co oznacza, że dokumenty są poufne. Według polskiego prawa za ujawnienie informacji o takiej klauzuli grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Redakcja

4 Komentarze

 1. A gdzie w tej calej ukladance jest Jerzy z Nawodnej ?????????????

  OdpowiedzUsuń
 2. Przedasiębiorcy dzierżawią teren od Apeximu, a Apexim dzierżawi teren od gminy. Dlaczego gminie jest potrzebny pośrednik, który będzie zarabiał na działce gminnej ? Dlaczego gmina, nie rozwiązała tej umowy ? Nie zawarła nowej bez posredników ? Oczekuję zainteresowania tym tematem przez Kureier i Chojna 24, proszę o wyjaśnienie tej sprawy .

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie jest budowa nowoczesnego trgowiska, na banerze wisi nazwa budowa tymczasowego targowiska, trudno pojąć o co tak naprawdę chodzi, czy będzie to nowoczesne czy też tymczasowe ?

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda że za wypisywanie głupot nie grożą 3 lata. Proponuje najpierw dowiedzieć się co onacza .PF na segregatorze a dopiero później brać się za "rzetelne dziennikarstwo"

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza