Burmistrzowie i wójtowie dogadali się przed wyborami, stworzą wspólną listęBurmistrzowie i wójtowie sześciu gmin porozumieli się w sprawie tegorocznych wyborów i razem stworzyli "Porozumienie Samorządowe", które zamierza między innymi wykreować wspólną reprezentacją kandydatów na radnych do Rady Powiatu. 
Sygnatariuszami porozumienia są: burmistrz Adam Zarzycki (Gmina Cedynia), burmistrz Adam Fedorowicz (Gmina Chojna), burmistrz Henryk Piłat (Gmina Gryfino), burmistrz Jan Maranda (Gmina Moryń), wójt Teresa Sadowska (Gmina Banie), wójt Michał Lidwin (Gmina Widuchowa).

Poniżej komunikat prasowy przesłany do naszej redakcji:

Porozumienia Samorządowego wójtów i burmistrzów gmin wchodzących w skład Powiatu Gryfińskiego

Dnia 8 sierpnia 2014r. wójtowie i burmistrzowie sześciu gmin wchodzących w skład Powiatu Gryfińskiego - kierując się ideą polepszenia współdziałania jednostek samorządu terytorialnego zainicjowali współpracę pod nazwą POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE.

Mając na względzie równomierny i zrównoważony rozwój regionu, a w szczególności Powiatu Gryfińskiego, lokalne środowiska samorządowe, organizacje i osoby prywatne – sygnatariusze porozumienia podjęli inicjatywę mającą na celu organizowanie wspólnych przedsięwzięć na rzecz zaspokajania potrzeb społeczności lokalnych w gminach Powiatu Gryfińskiego. Porozumienie ma być płaszczyzną dyskusji i kooperacji dla wszystkich środowisk powiatu. Sygnatariusze Porozumienia Samorządowego będą inicjować wspólne działania samorządów gminnych, samorządu powiatowego, osób fizycznych i prawnych, organizacji pozarządowych i innych podmiotów, dla których dbałość o Mieszkańców i rozwój regionu jest podstawowym celem. Porozumieniem kieruje Rada Porozumienia, składająca się z jego sygnatariuszy. Rada - koordynuje, organizuje i określa zakres merytoryczny działalności Porozumienia. Porozumienie ma charakter otwarty, co oznacza, że - poprzez złożenie deklaracji przystąpienia - może do niego dołączyć każdy podmiot deklarujący utożsamianie się z celami Porozumienia.

POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE- m.in. zamierza wykreować wspólną reprezentację kandydatów na radnych spośród mieszkańców poszczególnych gmin - w nadchodzących w tym roku wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Gryfinie.
Redakcja

21 Komentarze

 1. Cieszy mnie, że pan Adam Fedorowicz, który tak ciężko pracuje na rzecz gminy Chojna i ku pomyślności jej mieszkańców, chce by i na cały powiat spłynęła łaska jego gospodarności. Możemy się w końcu doczekać nowych inwestycji i powiat rozkwitnie, tak jak kwitnie obecnie gmina Chojna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do czego to doszło by Pan Fedorowicz który lada dzień jako burmistrz Chojny będzie musiał oddać spółce APEXIM 22 miliony złotych na nielegalną sprzedaż gruntu w Krajniku był mocno zaniepokojony powiatem. Ludzie nie można pozwolić na to by pan z Chojny pozostał Starostą Powiatowym. Już jedna pani z jego gremium rządziła Powiatem któremu do tej pory czkawką odbijają się rządy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miłościwie nam Panujący włodarze ida razem do korytka ku lepszej przyszłości.....swojej przyszłości. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z przedmówcą. Taka osoba jak Adam Fedorowicz nie powinny już nigdy być w żadnych strukturach gminnych czy powiatowych. Ten Pan może niedługo okazać się głównym winnym zrujnowania Gminy Chojna. Każdy kto zna sprawę działki w Krajniku, to wie o czym piszę. A te Porozumienie, to nic innego jak utrzymanie się przy obficie opłacanych stołkach, bo co może Nam zaproponować pan Fedorowicz, który w Chojnie nie potrafił zrobić Nic konstruktywnego przez 8 lat, a najprawdopodobniej doprowadzić do największego długu w histori Gminy Chojna. Zrozumcie, że to nie jest dobre rozwiąza dla Was.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja uważam ,że taki Konarski (jego rodzina) i Rawecka powinni już odejść... Poza propagandą i wyciąganiem kasy z gmin na powiatowe drogi i chodniki, co pięknie potrafią zareklamować jako sukcesy własne , niewiele zrobili. Wiec rozumiem burmistrzów, że w końcu się wk... i chcą to towarzycho przewietrzyć.
   Ciekawe do kogo się teraz Konarski "przytuli"? Sergiej, Adwokat?

   Usuń
  2. Ale kto co chce wietrzyć? Fedorowicz ma coś wietrzyć?? Już dość wywietrzył gminną kasę. Zarzycki Który ciągle jeździ po Szczecińskich kancelariach prawnych szukając obrońcę?? Maranda, który tylko widzi czubek własnego nosa a reszta już się nie liczy? Oni mają gdzieś ludzi tylko KASA się liczy KASA.

   Usuń
  3. Ej, to chyba, żeby było dla nas wszystkich lepiej żeby Fedorowicz odszedł, który długi łata kredytami i obligacjami (pamiętajmy, że zawsze więcej oddajemy jak bierzemy!). Co roku mamy wi€kszy dług, czy Ty tego nie dostrzegasz? A po slynnej na całym zachodzie polski akcie sprzedaży gruntu z zabudowaniami w Krajniku, to my podatnicy będziemy musieli płacić za brak kompetencji i profesjonalizmu urz€dników chojeńskich. Przecież mnóstwo projektów unijnych jest odrzucanych na wstępie, bo winny Fedorowicz, który odział si€ takimi urzędnikami. Czy Ty nie rozumiesz tego?! A jeżeli chodzi o Starostę, to pamiętaj, że tam kasa jest na plus dziękidoświadczeniu i kompetencji włodarza a zobacz ile Chojna ma rosnącego długu, który na 90% zostanie powiększony o milionowe kwoty z tytułu sprzedaży nieudolnej działki. Tu błędem jest porownywac Panow.

   Usuń
  4. Też coś . Ale z Konarskiego włodarz... Ciekawe z kim teraz będzie startował, . A prawdę mówiąc wszystko pewnie mu jedno z lewa czy z prawa. Wszystko to już było. Ważne ,że korytka się trzymać. A kogo tam zatrudnili niedawno w Chojnie w powiatowym wydziale komunikacji? Plotkują ,że kogoś z mieszkowickiej rodziny Pana Włodarza. Prawda li to?

   Usuń
  5. Ale Fedorowicz ma olbrzywią grupę urzednikó, którzy nie potrafią pozyskać środków unijnych, nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy dobrze mieszka Ci się w Chojnie, która stoi w miejscu? Choć zapewne to pracę masz ;) Liczy się to jakim jesteś skutecznym włodarzem, ile zrobiłes dla mieszkanców a co robił Fedorowicz przez 8 lat? Skoro nie ma inwestycji to zrozumiałbym, że oszczędzal, bo dług cholerny a będzie jeszcze większy, a teraz najważniejsze pytanie, czy Burmistrz Chojny właśnie oszczedzał (czyt.robil wszystko żeby zmniejszyć dług), bo na 100% nie inwestował? Odpowiedz sobie sam na te pytania.
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Ale numer! Adam Fedorowicz Starostą Powiatowym! ...to byłby największy ślizgacz w Powiecie Gryfińskim :) Pytanie co ten pan może nam zaproponować (pytam o rzeczy wykonalne/realne), bo w Chojnie to ja bym więcej zrobił! Dla takich osób nie ma miejsca w polityce!

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Michale, ale pan się upadł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego co widzę, to wójtowie i burmistrzowie zabrali się za politykę i niechaj ją uprawiają tylko nie kosztem podatników. Jak sama nazwa wskazuje samorząd z założenia powinien być neutralny. Nie zgadzam się kategorycznie na wykorzystywanie urzędów i urzędników do kampanii wyborczej założycieli tego tworu. Chcą startować w wyborach niech wezmą urlopy i startują, mają swoich zastępców i sekretarzy, którzy ich zastępują. Dla mnie jest to jasne, że za wszelką cenę chcą przejąć władzę w powiecie, ja na to ugrupowanie nigdy za nic nie zastosuje!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. jerzy | 21.08.2014, 11:10 x
  myślę że panowie pomylili wybory z reprezentowaniem gmin.Porozumieni mogą zawierać Gminy o ile właściwe rady podejmą uchwały .I małe pytanko o dbałość o Mieszkańców Jak wójt Widuchowej zadbał o nauczycieli np. Pana Piotra Waydyka

  OdpowiedzUsuń
 9. MAM NADZIEJE ŻE NOWY BURMISTRZ W CHOJNE POCIĄGNIE DO ODPOWIEDZIALNOSCI ZA TO CO ZROBIŁ W GMINIE DO ODPOWIEDZIALNOSCI KARNEJ

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy to oznacza , że inne gminy zrzucą się na chojeńskie 22 miliony do zwrotu?
  A czemu to państwo samorządowcy nie współpracowali przez lata w celu pozyskiwania środków finansowych na wspólne przedsięwzięcia? Czy zachowanie stołków jest naprawdę jedyną motywacją?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wielce szanowni burmistrzowie i wojtowie wykazie się swoimi osiągnięciami. Jak na razie to mam odnotowane: Fedorowicz do zwroty 22 mln zł plus odsetki, Piłat zadłużenie gminy ponad stan, Lidwin tragiczna sytuacja w budżecie i walka z mieszkańcami

  OdpowiedzUsuń
 12. no i w Moryniu najdroższy burmistrz w powiecie! Mało tego, ma nawet więcej niż prezydent Szczecina. Aż strach pomyśleć ile by ciągnął ze starostwa...

  OdpowiedzUsuń
 13. MAFIA P........A!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaskakujący finał śledztwa w sprawie śmierci właściciela Apeximu
  az 21.08.2014 , aktualizacja: 21.08.2014 12:35 A A A Drukuj
  Stacja paliw w Krajniku Dolnym zajęta przez ochroniarzy
  Stacja paliw w Krajniku Dolnym zajęta przez ochroniarzy (Fot. Chojna24.pl)
  To nie było zabójstwo. Prezes znanej firmy paliwowej robiącej interesy w Zachodniopomorskiem został pobity przez własnego ochroniarza, a w wyniku stresu spowodowanego pobiciem doznał zawału serca i zmarł - twierdzi prokuratura.
  Artykuł otwarty
  Sąd będzie się musiał zmierzyć z dość nietypową kwalifikacją tego, co wydarzyło się w czerwcu ub. roku w Zielonej Górze.

  Zarzut: nieumyślne spowodowanie śmierci

  Zwłoki biznesmena, właściciela firmy Apexim, znaleziono w jego domu w czerwcu ub. roku. Dość szybko zatrzymano osobistego ochroniarza Adama B., który miał w czasie kłótni pobić swojego szefa. Początkowo mówiło się o zabójstwie. Potem o pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Ostatecznie jednak Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadząca śledztwo zmieniła kwalifikację czynu.

  - Na nieumyślne spowodowanie śmierci - mówi prok. Zbigniew Fąfera z zielonogórskiej prokuratury okręgowej. - Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

  O zmianie kwalifikacji zadecydowała opinia biegłych z zakresu medycyny sądowej. Uznali oni, że bezpośrednią przyczyną zgonu był zawał serca. Ten zaś wywołany został stresem, który najprawdopodobniej był wynikiem pobicia. Obrażenia spowodowane pobiciem nie były śmiertelne.

  Głośna sprawa

  Śmierć Adama B. zbiegła się w czasie z zajęciem stacji Setpol w Krajniku Dolnym przez uzbrojonych ochroniarzy działających na zlecenie Apeximu. Ziemię, na której stoi stacja, w październiku 2012 r. Apexim kupił od gminy Chojna za 22 mln zł. Sęk w tym, że ten grunt od 18 lat dzierżawi Setpol. Kilka dni po transakcji Apexim wypowiedział Setpolowi umowę dzierżawy, która obowiązuje do 2015 r. Setpol nie przyjął wypowiedzenia, więc stacja została przejęta przez ochroniarzy. Kiedy postanowieniem sądu w Szczecinie Setpol odzyskał stację, bój o nią przeniósł się na sale sądowe.

  Trwa kilka procesów cywilnych. Jeden z nich, przed Sądem Okręgowym w Szczecinie, zakończył się ostatnio wyrokiem unieważniającym umowę sprzedaży gminnej ziemi. W efekcie tego gmina Chojna musi oddać Apeximowi 22 mln zł.  Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,16508136,Zaskakujacy_final_sledztwa_w_sprawie_smierci_wlasciciela.html#ixzz3BDfQATCJ

  OdpowiedzUsuń
 15. Hehe ale się uśmiałem Panowie Włodarze się rozbujali, chyba się grunt pod stopami pali. Phi ale mi komunikat, nie wiem jaki to ma cel, dla mnie żaden, bo i tak każda gmina i mieszkańcy wybierają swoich kandydatów - jak to w demokracji. Cała ta FARSA dla mnie przypomina DAWNY MANIFEST PZPR-u, zresztą jak się nie mylę cześć Panów się z tej opcji wywodzi. Dobrze, że społeczeństwo bardziej światłe jest i takie farmazony ma w nosie.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza