IV regaty w Moryniu: triumf załogi z Myśliborza [foto] [video]


Przy zmiennej lecz wietrznej pogodzie zakończyły się w Moryniu IV Regaty o Puchar Burmistrza i Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko. W zmaganiach wzięło udział 10 załóg. Wielkimi faworytami regat byli bracia Piotr i Patryk Brudnowscy, którzy przez 3 lata z rzędu zdobywali pulę nagród. Jednak w tegorocznych regatach niekwestionowanym triumfatorem była załoga z Myśliborza: Mirosław Misiaszek- sternik oraz Marek Żurawski. 

Zwycięski duet nie tylko najszybciej pokonał trasę biegu, ale okazał się także najlepszą załogą w klasie 470. Zatem Myśliborzanom przypadły w udziale obie nagrody główne. Po raz drugi, podczas nagród została także wręczona Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko, która przypadła jedynej załodze kobiecej w składzie: Agnieszka Butrynowska- sternik, Małgorzata Dziembaj- załoga " za niezłomną postawę i prawdziwą wolę walki".

A oto jak wygląda ostateczna klasyfikacja.

W kategorii Błękitnej Wstęgi, czyli najszybszych żaglówek:

I miejsce: Mirosław Misiaszek- sternik, Marek Żurawski Myślibórz
II miejsce: Jarosław Wawrzyniak- sternik, Wojciech Kilijański Gądno
III miejsce: Tomasz Laska Przyjezierze
IV miejsce: Henryk Janicki- sternik, Piotr Brudnowski Moryń
V miejsce: Marek Szynklewski- sternik, Maryla Szynklewska Moryń
VI miejsce: Jarosław Maciocha- sternik, Jacek Skibiński Dębno
VII miejsce: Patryk Brudnowski- sternik, Izabela Brudnowska Szczecin
VIII miejsce: Agnieszka Butrynowska- sternik, Małgorzata Dziembaj Smolnica
IX miejsce: Jerzy Mika- sternik, Tomasz Dorożyński Moryń
X miejsce : Janusz Szkuciak. Moryń

W klasie 470 miejsca na podium zajęli kolejno:
Mirosław Misiaszek, Marek Żurawski - Myślibórz, Henryk Janicki Piotr Brudnowski - Moryń, Marek Szynklewski, Maryla Szynklewska -Moryń

W klasie łodzi kabinowych zwyciężyła załoga w składzie: Jarosław Maciocha, Jacek Skibiński, miejsce drugie wywalczyli Jerzy Mika z Tomaszem Dorożyńskim, trzecie zaś przypadło Januszowi Szkuciakowi.

Podziękowania
Organizator Regat - Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko -gratuluje wszystkim uczestnikom Regat i pragnie wyrazić podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację wydarzenia, a są to: Starostwo Powiatowe w Gryfinie, Gmina Moryń współfinansująca Regaty, Nadleśnictwo Mieszkowice, SGB Chojna, Sołectwo Gądno- Katarzyna Kupczyk, Bar Sielawa, Bar Złota Rybka, ISG Fach, Anna i Jerzy Mikowie, Ewa i Sławomir Szpejnowie, Beata i Dariusz Koch, Lucyna i Krzysztof Grędowie, Maryla i Tadeusz Ruchniak, Patryk Brudnowski, Maria i Mieczysław Sipowiczowie.

Specjalne podziękowania kierujemy do Moryńskiej Grupy Ratowników Wodnych, a w szczególnie do Krystiana Pańczuka, Grzegorza Grzejszczyka, Łukasza Zajączkowskiego i Julii Sawickiej za doskonałą współpracę, serdeczność i pogodę ducha.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza